.
.
.

نماینده تهران: نمی توان بر دهان منتقدان توافق ژنو مهر پلمب زد

با انتقاد شدید از توافق هسته ای ایران و غرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حمید رسایی نماینده تهران در مجلس ایران روز چهارشنبه 29-1-2014 طی نطقی ضمن مخالفت با توافقنامه ژنو گفت:" اشکالات حقوقی و سیاسی توافقنامه ژنو که بنده با علم و یقین بابت پذیرش آن به ملت تسلیت گفتم، بسیار است. نمی توان بر دهان منتقدان توافقنامه مهر پلمب زد. شاید بتوان بر مشروح مذاکرات مهر پلمب زد اما نمی‌توان بر دهان رسانه‌های منتقد مهر پلمب زد.

این نماینده افزود:" درست است که مشاور عالی رئیس جمهور محترم همه آنان که به ایشان رای نداده‌اند را افراطی و تندرو می‌داند اما نمی‌توان واقعیت‌های توافقنانه و تاثیر آن بر بودجه آینده را نادیده گرفت".

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حین نطق نماینده تهران ، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد که ریاست بخش دوم جلسه را برعهده داشت، مکررا به وی تذکر داد که در موضوع نقد بودجه سخنرانی کند.

رسایی در پاسخ به این تذکرات نائب رئیس مجلس گفت: اشکال ندارد بر دهان من پلمب بزنید. من دارم درباره یک توافقنامه بسیار مهم بین المللی صحبت می‌کنم که بر بودجه تاثیر دارد.

طبق این گزارش رسایی که با اعتراض های مکرر ابوترابی مواجه شده بود گفت: "ملت بیدار باشید، ببینید چه اتفاقی درحال وقوع است. قرار است تفکر "کوپنیسم"در بودجه آینده شایع شود. آیا این "گداپروری" نیست؟.

نیروهای تندرو در ایران ضمن مخالفت با توافق ژنو از سرعت گرفتن اجرای مفاد این توافقنامه خوشحال به نظر نمی رسند.

پیشتر روزنامه کیهان، که منعکس کننده افکار جناح های تندرو در جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود، توافق هسته ای را مورد انتقاد قرار داد.

همچنین سایت رجا نیوز نیز با انتقاد از سخنان برخی مسئولان حکومت روحانی در باره اهمیت حل مساله اتمی، نوشت نگاه به بیرون برای حل مشکلات داخلی و چیدن همه تخم مرغ های دولت در سبد سیاست خارجی و رفع تحریم ها به جای توجه به داخل، همان رویکرد خطرناکی است که طی ماه های قبل به کرات از سوی منتقدان دلسوز دولت جدید گوشزده شده است.