فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رفسنجانی: برخی فسادهای دوره احمدی‌نژاد حالت سری دارد و هنوز رو نشده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران می‌گوید برخی فسادهای دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در ایران حالت سری دارد و هنوز رو نشده است.

  هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با پایگاه خبری انتخاب در رابطه با راه اندازی ستادی به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران در مورد برخورد با ویژه خواری گفت: «این کار درستی بود. بالاخره ما که از دور نگاه می‌کنیم؛ می‌بینیم فسادهای زیادی در سال‌های اخیر در خیلی از زمینه‌ها؛ در بانک‌ها، در وام‌ها، در خرید‌ها، در دورزدن تحریم‌ها و بسیاری از مسایلی که کم و بیش داریم؛ اتفاق افتاد.»

  او افزود: «بعضی جا‌هایش را می‌بینید که علنی می‌شود و چیزهایی هم هست که هنوز حالت سرّی دارد و رو نمی‌شود. این جزو وظایف رئیس جمهور است و ایشان به موقع این وظیفه را محول کردند که اول اطلاعات جمع کند. یعنی معاون اول ایشان موارد را پیدا کنند و بعد به مواردی که لازم باشد؛ ورود و هر چه حق است؛ عمل کنند.»

  هاشمی رفسنجانی درباره وضعیت کنونی اقتصادی ایران هم اظهار داشت: «الان که وضعیت اقتصادی هیچ خوب نیست. یعنی واقعاً مقدار زیادی از منابع مهم ما معطل مانده است. بیکاری شدیدی - آن هم نیروهای تحصیل کرده و با سواد- کشور را فراگرفته؛ گرانی و تورم حقیقتاً مردم را اذیت می‌کند. پخش کردن پول هم به آن شکل که می‌شد؛ جواب نمی‌دهد؛ بلکه تورم را اضافه‌تر می‌کند.»

  او ادامه داده است: «الان من به هیچ وجه از وضع راضی نیستم، توقعی هم نمی‌توانیم از دولت داشته باشیم که بدون گام‌های قبلی بتواند این را اصلاح کند. بالاخره الان منابع دولت خیلی محدود است. الان شما به بودجه نگاه کنید. عمدتاً در حد هزینه‌های جاری است. مثلاً ده هزار میلیارد برای عمرانی نوشتند؛ ولی معلوم نیست حاصل شود. چون الان این بودجه ما تحقق پیدا نمی‌کند. مثل بودجه سال قبل که نوشته بودند. مگر تحقق پیدا کرد؟ شاید ۶۰ درصد از منابع بودجه تحقق پیدا کرد. عدد درست و دقیق یادم نیست.»

  او تاکید کرد که «واقعاً دست دولت برای اقدامات بزرگ زیربنایی و روبنایی خالی است. یکی از عوامل لازم این است که مدیریت‌ها اصلاح شود که این‌ها دارند به تدریج می‌کنند.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران