.
.
.

تظاهرات دهها اهوازی در لندن علیه اعدام های مخفیانه فعالان عرب در ایران

تنها دو روز پس از سفر روحانی به خوزستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اعتراض به "اعدام های مخفیانه" فعالان سیاسی و مدنی در استان خوزستان ، دهها عرب اهوازی روز جمعه 17 ژانویه 2014 ، دربرابر پارلمان بریتانیا به تظاهرات پرداختند.

به گزارش العربیه تظاهر کنندگان با سر دادن شعارهایی اقدام های سرکوبگرانه دولت ایران علیه فعالان عرب اهوازی در این کشور را محکوم کردند.

تظاهرات عرب های اهوازی مقیم در بریتانیا در حالی برگزار شد که چند روز پیش حسن روحانی رئیس جمهور ایران ، طی سفر خود به استان خوزستان بخشی از سخنرانی خود در شهر اهواز را به زبان عربی ارائه کرد.

فعالان اهوازی بر این باروند که سیاست های سرکوبگرانه دولت ایران حتی در زمان حسن روحانی رئیس جمهور جدید این کشور ادامه یافته است.

منابع حقوق بشری ایران در حدود یک ماه پیش از اعدام چهار فعال عرب اهل شادگان واقع در جنوب غربی شهرستان اهواز، خبر داده بودند.

غازی عباسی، عبدالرضا امیر خنافره، عبد الامیر مجدمی و جاسم مقدم پناه ، از جمله اعدام شدگان عرب های ایرانی هستند که در زمان دولت حسن روحانی بدون اطلاع دادن به خانواده یا وکلای آنها اعدام شده اند.

فعالان حقوق بشری اهوازی همچنین می گویند تا به امروز از سرنوشت هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی دو فعال موسسه فرهنگی الحوار شهر خلفيه ( رامشير) از روز انتقال در 7 دسامبر از زندان كارون به مکانی نامعلوم، هیچ خبری در دست نیست.

در پایان حاضران در تظاهرات طی نامه ای از دولت بریتانیا خواستند تا اقدامات دولت ایران دراعدام مخفیانه فعالان عرب و برخورد اهانت آمیز با خانواده های آنها را محکوم کند.