.
.
.

واشنگتن برنامه اجرای توافق نامه هسته ای ایران وغرب را منتشر می کند

شامل جدول زمان بندی بازرسی از تاسیسات هسته ای تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید روز جمعه 17 ژانویه 2014 اعلام کرد گزارشی از شروط اجرای توافق نامه هسته ای ایران و کشورهای 5+1 را منتشر خوهد کرد.

به گزارش العربیه ، زمان بازرسی از تاسیسات هسته ای ایران و نیز جدول زمان بندی تحویل هفت میلیارد دلار ، پول های بلوکه شده این کشور ، از جمله موارد گزارش فنی آمریکا خواهد بود.

پیش از این بسیاری از جزئیات توافق نامه میان کشورهای غربی و ایران در رسانه های جهانی منتشر شده بود ، و اطلاعات جدید گزارش آمریکا درباره جدول زمان بندی بارزسی از تاسیسات هسته ای تهران و چگونگی تحویل پول های بلوکه شده ایران خواهد بود.

تفاهم نامه هسته ای ایران و گروه 5+1 بخشی از برنامه های هسته ای تهران را در مقابل لغو برخی از تحریم ها، محدود می کند.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که متن کامل تفاهم نامه ایران و کشورهای غربی که قرار است از روز 20 ژانویه وارد مرحله اجرایی شود ، به برخی نمایندگان کنگره آمریکا تحویل داده شد.

بر اساس این گزارش کاخ سفید زمانی مجبور به انتشار اسناد مربوط به تفاهم نامه شد که برخی از گزارش های رسانه ای در آمریکا ، گفته اند که تفاهم نامه مذکور شامل بندهای سری میان غرب و ایران است.

کاخ سفید تلاش می کند تا نمایندگان کنگره آمریکا را از اعامل تحریم های جدید علیه ایران در صورت شکست گفت و گوهای هسته ای ، منصرف کند.