.
.
.

یک آمریکایی ایرانی تبار به جرم جاسوسی برای ایران دستگیر شد

مظفر خزاعی مظنون به جمع آوری اطلاعات فنی از هواپیماهای جنگنده آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات آمریکایی از دستگیری یک آمریکایی ایرانی تبار به ظن جمع آوری اطلاعات حساس برای ایران خبر دادند. شخص دستگیر شده مظفر خزاعی نام دارد و متهم است که برای ایران از موتورهای هواپیماهای فوق مدرن آمریکایی اطلاعات فنی جمع آوری می کرد.

به گزارش العربیه.نت دادستان کل فدرال آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد یک شهروند 59 ساله آمریکایی - ایرانی تبار روز پنج شنبه نهم ژانویه زمانی که از فرودگاه "لیبرتی" نیوجرسی عازم فرانکفورت آلمان بود، دستگیر شده است.

بیانیه افزوده است: " متهم توسط سازمان های اطلاعاتی تحت نظر قرار داشته و در صدد بوده است که اطلاعات مهم فنی از قسمت های متحرک موتور مدرن ترین هواپیمای جنگنده این کشور موسوم به "اف 35" جمع آوری کرده و به ایران منتقل سازد. جزییات بیشتری از این دستگیری فاش نگردید اما پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا گفت: "مظفر خزاعی پیش از این در یک شرکت سازنده موتور هواپیماهای جنگی کار می کرده است. اما از سوی دولت آمریکا نام این شرکت فاش نگردید.

البته روزنامه نیویورک تایمز در خبری نوشت که مظفر خزاعی قبلا در شرکت "پرات و ویتنی" سازنده موتورهای هواپیما کار می کرده است. در تحقیقات از فعالیت های مشکوک این مظنون ، مقامات سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، سیا با دادستانی کل فدرال این کشور همکاری نزدیک دارند. به گفته مقامات قضایی آمریکا اگر جرم این مظنون ثابت شود، دستکم به ده سال زندان و پرداخت 250 هزار دلار جریمه محکوم خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم