.
.
.

هفته نامه «یالثارات» از وزیر ارشاد به اتهام «نشر اکاذیب و توهین» شکایت کرد

در پی اظهارات علی جنتی درباره علت توقیف این نشریه اصولگرا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هفته نامه اصولگرای «یالثارات» از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به اتهام «نشر اکاذیب و توهین» شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی هفته نامه یالثارات الحسین اعلام کرد که ظهر روز چهارشنبه ۲۵دی ماه، این هفته نامه شکایت خود از علی جنتی را به دادسرای عمومی وانقلاب تهران تسلیم کرد.

این شکوایه که با اتهام نشر اکاذیب و توهین، علیه وزیر ارشاد در دادسرای فرهنگ و رسانه طرح شده است توسط شعبه ۴ بازپرسی این دادسرا اعلام وصول شد.

این روابط عمومی در ادامه عنوان کرده که علی جنتی وزیر ارشاد ایران در تاریخ ۲۲ دی ماه سال جاری در جریان بازدید از خبرگزاری ایرنا، در مقام بیان علل توقیف هفته نامه یالثارات الحسین «به جای آنکه حسب وظیفه قانونی و شرعی خود به ذکر علل و موارد مصوب درجلسه هیئت نظارت بپردازد، برخلاف اخلاق اسلامی و مخالفت آشکار با اصول و موازین و با نقض صریح قانون، اقدام به توهین و نشر مطالب خلاف حقیقت و اکاذیب علیه این هفته نامه نموده بود.»

هفته گذشته، هفته نامه «یالثارات» توسط هیئت نظارت بر مطبوعات ایران توقیف شد. علی جنتی روز یکشنبه در جریان بازدید از خبرگزاری ایرنا، در این باره گفته بود: «آنچه که در چندین شماره اخیر این نشریه بررسی کردیم مشحون از نشر اکاذیب، توهین‌های بسیار بارز به رییس جمهوری، اعضای دولت و مقامات کشور است. در این نشریه نوعی لمپنیسم در بکار گیری کلمات و ادبیاتی در سطح بسیار سخیف و زشت مشاهده می‌شود.»