.
.
.

سخنگوی شورای شهر بهشهر به دلیل عضویت در فیس بوک برکنار شد

علی رغم عضویت رهبر و وزرای دولت ایران در این شبکه اجتماعی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اعظم سادات حسینی، سخنگوی شورای شهر بهشهر، به دلیل عضویت در شبکه اجتماعی فیس بوک، از سمت خود برکنار شد.

خانم حسینی پس از برکناری خود از سمت سخنگویی شورای شهر بهشهر، در صفحه فیس بوک خود نوشت: «همانطور که استحضار دارید مردم شهرستان بهشهر حق پیشرفت و زندگی درست در شهرستان را نداشته و نباید از تصمیمات شورای شهر خبر داشته باشند پروژه‌های سرمایه گذاری و زندگی خوب در شهر‌های بزرگ است و شهری مانند بهشهر باید مانند یک روستا با افکار بسته اداره شود و مردمانش روز به روز پسرفت داشته باشند. لذا اطلاع رسانی یکی از اعضای این شورا به مردم که در راستای رسیدن به این تصمیم گیری مانع می‌شود، باعث ناامیدی ماست هر کی موافق هست دست‌ها بالا.»

این در حالی است که شماری از وزرا و مسئولان در دولت حسن روحانی، در شبکه‌های اجتماعی، فعال هستند و فعالیت‌های خود را به طور مرتب در صفحات خود گزارش می‌دهند.

فعال‌ترین وزیر در شبکه‌های اجتماعی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه است. حضور دائم ظریف در فیس بوک و توییتر، انتقادهایی از سوی برخی چهره‌های اصولگرا را در پی داشته است.

شبکه‌های اجتماعی «فیس بوک» و توئی‌تر» پس از اعلام نتایج انتخابات جنجال برانگیز سال 1388 شمسی ایران، در این کشور فیلتر شدند. کاربران برای دستیابی به این شبکه‌های اجتماعی، از فیلتر شکن استفاده می‌کنند. مقام‌های ایران در آن هنگام، شبکه‌های اجتماعی را ابزار «دشمنان» برای ضربه زدن به نظام توصیف کردند.

با این حال، دفا‌تر مقام‌های عالی ایران، صفحات ویژه خود را در شبکه‌های اجتماعی، فعال کردند. فعالیت دفتر آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در فیس بوک و توییتر از سال گذشته آغاز شد. چند روز پیش هم دفتر رهبر ایران علاوه بر حساب‌های کاربری انگلیسی و عربی خود در شبکه اجتماعی توییتر، حسابی به زبان فارسی راه اندازی کرد.

اما روند فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی متوقف نشده و اخیرا برخی اپلی کیشن‌های تلفنهای هوشمند از جمله «وی چت» فیلتر شدند.