فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خامنه ای: مذاکرات اتمی ایران برای "دفع شر" دشمن بوده است

  تاکید رهبر ایران به داشتن "بصیرت" در مسائل جهان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، گفت برای "رفع شر و حل مشکل" حاضر به مذاکره با کشورهای غربی شده است.

  به گزارش خبرگزاریهای داخلی ایران، خامنه ای روز پنجشنبه 9 دسامبر، در دیدار با روحانیون قم گفت: "دشمنان ما امروز به گونه ای صحبت می کنند که گویا ملت ایران بر اثر فشار تحریم ها، دستهایش را بالا برده و تسلیم شده است".

  ایران در 24 نوامبر سال گذشته میلادی، بعد از دهسال مذاکرات بی نتیجه با قدرتهای غربی بر سر برنامه بحث انگیز اتمیش، حاضر به امضای توافقنامه اتمی با گروه کشورهای 5+1، آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان، شد.

  بر اساس توافقنامه ژنو قرار است که ایران در یک دوره شش ماهه برنامه اتمی خود را محدود کند و در مقابل کشورهای غربی از میزان فشار تحریمهای اقتصادی این کشور بکاهند.

  خامنه ای در سخنان خود در جمع روحانیون شهر قم گفت ایران در "موضوعاتی که مصلحت بداند با شیطان و برای رفع شر او و حل مشکلات" مذاکره خواهد کرد.

  در هفته های اخیر بسیاری از مخالفان داخلی توافقنامه ژنو از دولت حسن روحانی بخاطر آنچه که آنها "امتیازات" داده شده به غرب می خوانند انتقادهای شدید کرده بودند.

  ظاهرا در خطاب به منتقدان داخلی، خامنه ای در سخنرانی روز پنجشنبه خود بارها از واژه "بصیرت" استفاده کرد و از آنها خواست در "مسایل جهان" بصیرت داشته باشند.

  او گفت که ایمان بدون بصیرت مانند " نداشتن چشم است و فردی که چشم ندارد، راه را تشخیص نمی دهد و به بیراهه می رود."

  خامنه ای در ادامه سخنان خود بشدت به آمریکا حمله کرد و گفت که مذاکرات اخیر "دشمنی و ناتوانی" آمریکا را نشان داده است.

  سخنرانی خامنه ای همزمان با آغاز دور تازه مذاکرات اتمی در ژنو بود. روز پنجشنبه عباس عراقچی، معاون وزارت امور خارجه ایران برای گفتگو با وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا و نمایندگان 5+1 به ژنو رفت. دو طرف با انجام مذاکرات فنی و کارشناسی در پی اجرای توافقنامه اتمی ژنو هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران