.
.
.

5کشته در انفجار پشت صحنه فیلم "معراجی ها" ساخته مسعود ده نمکی

در پی استفاده از مواد منفجره جنگی به وقوع پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اثر انفجار در پشت صحنه فیلم "معراجی ها" ساخته مسعود ده نمکی، 5 نفر از پرسنل فیلمبرداری کشته و 2 نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، صبح روز چهارشنبه 8 دسامبر، در پشت صحنه این فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس ایران انفجاری رخ داد.
در میان کشته شدگان مدیر این شهرک سینمایی، و مسئولان جلوه های ویژه، دستیار تولید و دستیار طراح صحنه فیلم "معراجی ها" دیده می شوند.

در پی این حادثه، نیروهای یگان امداد پلیس تهران به محل انفجار اعزام شدند تا مهمات باقی مانده را خنثی کنند. به گزارش ایسنا پلیس به خبرنگاران اجازه ورود به محل حادثه در شهرک سینما را نداد.

عباس شوقی، عضو هیأت مدیره انجمن جلوه‌های ویژه خانه سینما، با تأیید خبر انفجار در پشت صحنه فیلم مسعود ده‌نمکی به ایسنا گفت: "این انفجار در حین حمل مواد منفجره رخ داده است".

شوقی ضمن اعلام استفاده از مواد منفجره جنگی در فیلمهای ایران گفت: " با وجود اعتراض‌هایی که ما همواره در این باره داشتیم هیچ اتفاق نیفتاده است، و به دلیل اینکه مجبور به استفاده از مواد منفجره جنگی بودیم، شاهد کشته شدن چندین نفر از عوامل فیلم «معراجی‌ها» هستیم."

مسعود ده نمکی، کارگردان ایرانی، قبلا با ساختن فیلم "اخراجی ها" به شهرت رسید. فیلم "معراجی ها" آخرین کار ده نمکی است که قرار بود پس از اتمام در جشنواره فیلم فجر سال جاری نمایش داده شود.