.
.
.

لاریجانی: پرونده موسوی و کروبی در حال بررسی است..اژه‌ای: پرونده‌ای تشکیل نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد جواد لاریجانی معاون رئیس قوه قضائیه ایران و دبیر ستاد حقوق بشر این قوه، از قرار گرفتن پرونده قضایی میرحسین موسوی و مهدی کروبی در مرحله دادرسی قضایی خبر داده است.

این در حالی است که غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل ایران می‌گوید که پرونده قضایی برای موسوی و کروبی، تشکیل نشده است.

موسوی و کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات سال ۱۳۸۸ شمسی ایران هستند که بیش از هزار روز است در حبس خانگی به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد لاریجانی، درباره اظهار نظر رییس هیات پارلمانی اروپا به نقل از وی مبنی بر اینکه پرونده موسوی و کروبی در مرحله رسیدگی قضایی است، گفت: «طبیعتا مساله حصر افراد مساله‌ای است که جهات تامینی و قضایی دارد و بدون تایید و روند قضایی هیچ کس از هیچ حقی محروم نمی‌شود.»

وی افزود: «این مساله در تشکیلات قضایی در حال رسیدگی است و ان شاءالله در مسیر خودش به نتایج خوبی می‌رسد، ولی این را باید بگویم که اطاله این دادرسی نه از باب نادیده گرفتن برخی از امور در جریان فتنه ۸۸ بلکه از باب تسامح راجع به این افراد به دلیل سوابق خوبشان در جمهوری اسلامی، است. در هر صورت این چیزی است که در اختیار قوه قضائیه است و مسوولان قضایی در زمان خودش اطلاع رسانی مناسبی را انجام خواهند داد.»

«فتنه» اصطلاحی است که اصولگرایان در ایران به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اطلاق می کنند.

سخنان لاریجانی در حالی مطرح می‌شود که غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل ایران، روز سه شنبه مساله تشکیل پرونده قضایی برای موسوی و کروبی را رد کرد.

اژه‌ای در این باره گفت: «اگر موضوع رسیدگی -به اتهامات موسوی و کروبی- مطرح است که از‌‌ همان اول رسیدگی صورت گرفته، اما اگر مقصود شما تشکیل پرونده و برنامه‌ریزی برای دادگاه است، باید بگویم خیر، چنین چیزی نیست.»