.
.
.

حیدر مصلحی، هاشمی رفسنجانی را به نوشاندن «جام زهر» به آیت الله خمینی متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حیدر مصلحی٬ وزیر سابق اطلاعات ایران، شب گذشته طی سخنانی در شهر اصفهان تلویحا هاشمی رفسنجانی را متهم به نوشاندن «جام زهر» به آیت الله خمینی کرد. او همچنین در بخشی از صحبت های خود با تاکید بر اینکه «‌ابعاد فتنه 88» هنوز فاش نشده، حزب توده را طراح اعتراضات پس از انتخابات سال 2009 در ایران معرفی کرد.

جناح تندرو در ایران رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 در این کشور را «فتنه» می نامند. اما جناح اصلاح طلب، حاکمیت را متهم به تقلب برنامه ریزی شده در انتخابات به سود محمود احمدی نژاد می کند.

توافقنامه ژنو در ادامه «فتنه 88»

به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، مصلحی در ادامه سخنان خود به توافقنامه هسته ای ایران با غرب پرداخت و مدعی شد که «آمریکا قصد دارد با تفاهمنامه ژنو جمهوری اسلامی را «بازی» دهد تا «کینه» این کشور از دل‌های مردم بیرون برود.»

بر اساس این گزارش مصلحی همچنین به طور تلویحی مذاکرات و تقاهمنامه ژنو را دنباله «فتنه 88» دانسته است.

او در صحبت های خود افزوده: «اگرچه فتنه 88 متوقف شد، اما این فتنه تمام نشده و استکبار تا زمانی که انقلاب دست از شعار‌های خود برندارد به مقابله با آن برمی‌خیزد و آمریکا در توافقنامه ژنو می‌خواهد ایران را بازی بدهد.»

حیدر مصلحی که در حال حاضر مشاور عالی فرمانده سپاه است در هفته‌های اخیر بارها حملات تندی علیه اصلاح‌طلبان٬ اکبر هاشمی رفسنجانی٬ دولت حسن روحانی و تفاهم‌نامه ژنو کرده است.

حزب توده طراح "فتنه 88"

مصلحی همچنین در نسبت دادن طراحی اعتراضات سال 2009 به حزب توده، تلویحا رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت الله علی خامنه ای را یکی از «بزرگان نظام» معرفی کرده و افزوده: «سال 88 جزوه‌ای از ستاد یکی از «سران فتنه» پیدا شده بود که وقتی یکی از «بزرگان نظام» آن را مطالعه کرد به ما گفت «این جزوه ادبیاتش ادبیات حزب توده است.»

حزب توده از احزاب چپ گرایی است که پیش از انقلاب اسلامی در سال 57 در ایران فعال بود، اما در سال های پس از انقلاب فعالیتش ممنوع شد و بسیاری از اعضای آن اعدام شدند.

مصلحی در ادامه اضافه کرده: «ما نیز بر همین اساس بررسی کردیم و دیدیم پاراگراف‌ها دقیقا از حزب توده گرفته شده و این طراحی‌ای بود که آمریکایی‌ها برای این انقلاب کشیده بودند».

هاشمی رفسنجانی عضو دشمنان داخلی جمهوری اسلامی

او در ادامه با تقسیم بندی «دشمنان» جمهوری اسلامی به داخلی و خارجی نخستین، استراتژی همه آنها را «تغییر نظام جمهوری اسلامی» از طریق جنگ هشت ساله میان عراق و ایران در سطح خارجی و «توطئه‌های» مجاهدین خلق و نهضت آزادی در سطح داخلی دانست.

وی در این زمینه مدعی شد که پادشاهی سعودی، قطر و سایر کشورهای حوزه خلیج به همراه کشورهای اروپایی و استکبار (آمریکا) طرحی بین‌المللی «برای متوقف کردن انقلاب اسلامی» ترتیب داده بودند.

او سپس تلویحا هاشمی رفسنجانی را متهم به دادن «جام زهر» به آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جنگ این کشور با عراق و پزیرش قطعنامه 597 شورای امنیت برای پایان دادن به جنگ میان دو کشور کرد، و گفت: «خدا به داد کسانی برسد که جام زهر را به امام دادند و هنوز هم در این میان پررویی می‌کنند و من این موضوع را فعلا مطرح نمی‌کنم.»

شکل گیری دولت نهم با طرح رهبری

مصلحی ادامه گفته است: «پس از آنکه جنگ برای نظام استکبار نتیجه نداد استکبار استراتژی جنگ نرم را ترجیح داد.»

وزیر سابق اطلاعات همچنین خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دوران سازندگی و اصلاحات به عنوان محور و عمود انقلاب طرحی را بنیان نهادند تا این توطئه دشمن نقش بر آب شود.» او درباره طرح رهبر جمهوری اسلامی گفته، این طرح شکل گیری یک گفتمان از سوی نیروهای امام و رهبری بود که نتیجه آن شکل‌گیری دولت نهم بود. وی ادامه داد: استکبار در این میان دوباره مشاهده کرد که بچه‌های حزب‌اللهی به میدان آمده‌اند و شعارهای انقلاب مجددا در حال مطرح شدن است و از همین رو پیشرفت انقلاب نیز سرعت گرفت.

مقام معظم رهبری این دهه را دهه پیشرفت نامیدند و از همین رو دشمن در صدد جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی برآمد.

مشاور عالی سپاه افزود: در انتخابات دهم ریاست جمهوری مقوله‌ای به نام «فتنه» شکل گرفت. «فتنه» دقیقا حرکت دوباره بین‌المللی پس از جنگ 8 ساله برای مقابله با نظام اسلامی بود.

طرح بین اللملی برای براندازی

وی تصریح کرد: «امروز برخی‌ها با کمال وقاحت و بی‌ شرمی می‌گویند فتنه دعوای انتخاباتی بود، ولی ما اسنادی داریم که بر این نکته تاکید می‌کنند که فتنه یک جریان براندازی بین‌المللی بود و دقیقا طراحی آن از حدود یک سال قبل از شروع انتخابات ریخته شده بود و تمام برنامه‌ها بر اساس ادامه روند‌های پس از آن نیز تدوین شده بود.

وزیر سابق اطلاعات در ادامه گفت: من وقتی مسئولیت وزارت اطلاعات را پذیرفتم بیش از یک ماه از جریان روز «فتنه» می‌گذشت و دفاتر ستاد‌های انتخاباتی فتنه‌گران همچنان باز بود و بر اساس اینکه یکی از شرایط حاکمیت امامت، شرح صدر است، حاکمیت برای مقابله با این افراد فرصت لازم را برای اصلاح روند به آنان داد.

مصلحی گفت: «کسی که در جایگاه حاکمیت قرار دارد در درجه اول باید خودش را از دنیا مستغنی کند و از غرور خود بکاهد و توجه به قیامت داشته باشد البته در دوران اصلاحات شرح صدر را برای ما اینگونه تفسیر کردند که هر کسی هر کاری دلش خواست انجام دهد به گونه‌ای که حتی دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی دنیا در آن مدت در ایران جولان می‌دادند.»

مصلحی در ادامه با تشریح بخشی از بقایای جریان فتنه 88 اظهار کرد: «در یکی از ستاد‌های یکی از سران فتنه، به همراه یکی از آقازاده‌ها، جزوه‌ای پیدا شد که در آن دقیقا مشخص بود که طراحی‌ها برای وقوع اتفاقات از یک سال قبل پیش‌بینی شده بود، حتی در آن برنامه‌هایی که برای سفر به استان‌ها ترتیب داده شده بودند نیز تدوین شده بود. و اینکه در روز انتخابات باید چه بکنند، دقیقا همان زمانی که مصاحبه یکی از فتنه‌گران انجام شد که من پیروز انتخابات بودم نیز در آن جزوه آورده شده بود و به نوعی حرکت‌های کف خیابانی نیز در آن نوشته شده بود.

طرح آمریکا برای برکناری احمدی نژاد

مصلحی در ادامه با اشاره به اینکه یکی بزرگان نظام با بررسی این جزوه اعلام کردذه که ادبیات آن متعلق به حزب توده است، ادامه می دهد: این طراحی‌ای بود که آمریکایی‌ها برای این انقلاب کردند و چون می‌دانستند شعارهای سرمایه‌داری نتیجه نمی‌دهد، اول با شعارهایی شروع کردند که مورد استقبال مردم قرار گیرد و این جزوه جزوه‌ای بود که مجموعه‌ای از داخل و خارج کشور تدوین کرده بودند.

وزیر سابق اطلاعات در ادامه با اشاره به سفر جواد لاریجانی به فرانسه در بهمن 87 گفت: «پس از این سفر جواد لاریجانی به ما گفت که من احساس می‌کنم انتخابات خیلی سختی پیش رو داشته باشیم، چون من با وزیر امور خارجه فرانسه دیدار داشته‌ام و او در آن جلسه به من گفت که ما با دولت آمریکا به توافقی رسیدیم و آن این است که هر کسی غیر از احمدی‌نژاد بر سر دولت ایران بیاید»، و این به این معنی بود که آنها به دنبال آن بودند که نگذارند دولتی که با شعارهای انقلاب بر سر کار آمده بود پا بگیرد.

در همین میان میلیارد‌ها دلار هزینه کردند و تمام کشورهای منطقه به جز یکی دو کشور همه در این قضیه فعال بودند و سرمایه‌گذاری سنگینی کردند.

مصلحی با اشاره به نقش ویژه آمریکا در مقوله مقابله با نظام در فضای مجازی و اینترنت گفت: «یکی از نقاط قابل توجه در فتنه 88 این بود که آمریکا با تمام هیمنه خود در فضای مجازی نتوانست در مقابل نظام اسلامی کاری از پیش ببرد و بچه‌های حزب‌اللهی ما کار را به جایی رساندند که توانستند در فضایی مجازی سیستم اطلاعاتی آمریکا را متوقف کنند.»

وی در ادامه تاکید کرد: «نکته مهم در این میان این است که اگرچه فتنه 88 متوقف شد، ولی این فتنه تمام نشده است و در نهم دی ماه مردم به خیابان آمدند و تکلیفشان را نشان دادند.»

مدیریت جمهوری اسلامی در سوریه

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه همه توفیقات نظام به امامت و ولایت فقیه بازمی‌گردد افزود: «مدیریت‌ ولایت فقیه در حرکت‌های بین‌المللی علیه ایران در نهایت همیشه به نفع نظام اسلامی تمام شده. در قضیه سوریه انقلاب اسلامی مدیریتی به خرج داد که استکبار زمین‌گیر شد.»
صحبت های آقای مصلحی درباره نقش ایران در سوریه، در حالی مطرح می شود که دخالت های ایران به عنوان یکی از دلایل عدم دعوت از ایران برای شرکت در کنفرانس صلح سوریه، موسوم به ژنو 2 مطرح شده است.

آقای مصلحی در بخش دیگری از صحبت های خود افزوده: «وحشتی که امروز استکبار از اسلام دارد و اسلام‌هراسی را در همه جا و حتی هالیوود مطرح کرده، و همه ابزارها را برای مقابله با اسلام به میدان آورده، به برکت موفقیت انقلاب اسلامی است.»

وی گفت: انقلاب اسلامی و حزب‌الله، شیعه و سنی نمی‌شناسد و اسلام ناب محمدی در حال شکل‌گیری است و اسلام‌هراسی زمینه‌ای شده که اندیشمندان اروپایی به سمت شناخت اسلام گرایش یافته‌اند.» او همچنین تاکید کرده: «ترور‌ها در عراق، پاکستان و سوریه به خاطر ممانعت از پیشروی نیروهای حزب‌الله و شیعه در جهان است.»