.
.
.

جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب به اولین همایش هم اندیشی احزاب دعوت نشدند

انتشار اسامی اولین همایش هم اندیشی احزاب در دولت حسن روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در فهرست اسامی 25 حزب و گروه سرشناس دعوت‌شده به اولین نشست هم‌اندیشی احزاب در وزارت کشور، که روز پنجشنبه 02-01-2014 منتشر شد، نام دو تشکل اصلی اصلاح طلبان: "جبهه مشارکت ایران اسلامی" و "سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی" به چشم نمی خورد.

به گزارش خبرگزاریهای داخلی ایران، اولین نشست هم اندیشی احزاب و تشکل‌های سیاسی روز شنبه چهارم ژانویه 2014 در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار می‌شود.

براساس اعلام وزارت کشور، از 56 حزب و تشکل سیاسی برای حضور در این هم‌اندیشی که وزیر کشور و برخی معاونان وی نیز شخصا در آن حضور خواهند داشت، دعوت شده است.

از فهرست اسامی احزاب و تشکل‌های شاخص که از سوی سید محمد علی پورموسوی مدیرکل سیاسی و دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور برای نشست و دیدار با عبدالرضا رحمانی‌فضلی در قالب اولین نشست هم‌اندیشی احزاب و تشکل‌های سیاسی به ساختمان میدان فاطمی دعوت شده‌اند، 11 نام از گروههای اصولگرا، 12 نام از گروههای اصلاح طلب، یک گروه نزدیک به دولت و یک تشکل مستقل دیده می شود.

پیشتر در اواخر آوریل 2010 دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب، در نامه‌هایی جداگانه به احزاب "جبهه مشارکت" و "سازمان مجاهدین انقلاب"، از توقیف پروانه فعالیت این دو حزب خبر داده بود.

با این حال هر دو تشکل اصلاح طلب این حکم را نپذیرفته و بر جایگاه قانونی خود تاکید دارند.

اسد الله بادامجیان عضو شورای مرکزی گروه اصولگرای جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز در ماه اکتبر 2013 در واکنش به خبرهایی مبنی بر فعالیت دوبارهٔ دو حزب اصلاح طلب سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت گفته بود که این احزاب حق فعالیت ندارند. زیرا مرجع قانونی مانع فعالیت آنها شده و پرونده آنها به دادگاه فرستاده شده است.