.
.
.

ائمه جمعه اهل سنت بلوچستان در دیدار با نماینده ولی فقیه: مولوی نقشبندی بی گناه است

درخواست آیت الله سلیمانی از رئیس دادگستری برای آزادی مولوی نقشبندی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائمه جمعه اهل سنت بلوچستان در دیدار با آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان بر بی گناهی امام جمعه راسک مولوی نقشبندی تاکید و خواستار آزادی وی شدند.

به گزارش روز پنجشنبه 02-01-2013 کمپین فعالین بلوچ، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان و مدیر شورای هماهنگی مدارس دینی استان در راس هیئتی از ائمه جمعه اهل سنت روز چهارشنبه با آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان دیدار و ضمن ظالمانه خواندن احکام صادره برای مولوی نقشبندی و همراهانش بر بی گناهی وی تاکید کردند.

بنا بر این گزارش در این جلسه آیت الله سلیمانی پس از شنیدن اظهارات ائمه جمعه و درخواست های مکرر آزادی وی ضمن اذعان بر بی گناهی مولوی نقشبندی با حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان تماس گرفته و از وی خواست تا زمینه آزادی مولوی نقشبندی را فراهم کند.

آیت الله سلیمانی در تماس تلفنی به حمیدی گفت: "این حکم دروغین است و مولوی نقشبندی محارب نیست. و قاتلین مولوی مصطفی جنگی زهی بیرون می گردند."

در این جلسه نماینده آیت الله خامنه ای در استان سیستان و بلوچستان از ائمه جمعه اهل سنت خواست تا نامه ای برای رهبر ایران بنویسند تا خود شخصا به وی تحویل دهد.

این گزارش می افزاید: پیشتر آیت الله سلیمانی وعده آزادی مولوی نقشبندی را داده بود که پس از صدور احکام سنگین و در جواب به کسانی که از ایشان در مورد ظالمانه بودن این حکم پرسیده بودند گفته بود کهمن در مورد مولوی نقشبندی چوپان دروغگو شدم.

گفتنی است که مولوی نقشبندی و همراهان وی بیش از 1 سال و 8 ماه است که به اتهام محاربه از طریق آمریت قتل و اجرای آن در زندان به سر می برند اما این زندانیان اتهامات وارده را رد کرده و بر بی گناهی خود تاکید کرده اند. آنان همچنین احکام صادر شده را بی اساس می دانند.