کسری ۲۸ هزار میلیارد تومانی دولت روحانی برای پرداخت یارانه ها

محاسبات صورت گرفته بر پایه آمار رسمی خزانه داری ایران نشان می دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کسری ۲۸ هزار میلیارد تومانی دولت حسن روحانی برای تامین منابع یارانه نقدی، موضوعی است که اخیرا از سوی مسئولان دولتی مطرح شده و محاسبات انجام شده نیز نشان می‌دهد، این کسری علاوه بر سال گذشته با تداوم روند کنونی امسال هم اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری ''ایسنا'' محاسبات انجام شده بر گرفته از آمارهای رسمی خزانه داری ایران نشان می‌دهد، دولت در سال گذشته و علی رغم استفاده از تمامی منابع پیش‌بینی شده در قانون هدفمندی یارانه‌ها، همچنان با کسری بودجه بسیار بالایی روبه‌رو بوده است.

بر پایه این گزارش، اجرایی شدن این طرح برای دولت کسری بودجه‌ای ۲۸ هزار میلیارد تومانی در سال گذشته داشته و تداوم روند کنونی، همین میزان را برای سال جاری به همراه دارد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در گزارش صد روزه آغاز به کار دولت خود، از بدهی بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت خبر داد که از دولت پیشین به جا مانده است. او همچنین از دشواری های موجود برای پرداخت یارانه ها سخن گفت.

در دولت محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، طرح تحول اقتصادی اجرا شد که بر پایه آن یارانه ها از کالاهای اساسی برداشته شد و به جای آن، پول نقد به مردم داده شد. اجرای این طرح که باعث تورم بالا در ایران شد، با مخالفت های عمده ای در میان نمایندگان پارلمان ایران و همچنین کارشناسان اقتصادی روبرو است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید