تغییر مدیریت یکی از نهادهای بزرگ مالی تحت کنترل رهبر ایران

دارایی این نهاد بیش از 95 میلیارد دلار برآورد شده اشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری، روز جمعه 29-11-2013 از تغییر مدیرکل "بنیاد برکت" یکی از نهادهای مالی بسیار ثروتمند تحت کنترل آیت الله خامنه ای رهبر ایران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از "ایرنا"، عارف نوروزی به سمت مدیر کل جدید "بنیاد برکت" تعیین شده است.

بنیاد برکت، یکی از نهادهای "امپراتوری مالی" تحت کنترل آیت الله خامنه ای است که با عنوان "ستاد اجرایی فرمان امام خمینی" همچنان به فعالیت های اقتصادی و مالی ادامه می دهد.

در حکم عارف نوروزی که به امضای محمد مختار، رئیس "ستاد" تحت امر رهبر ایران رسیده، آمده است که فعالیت های "بنیاد برکت" از این پس توسعۀ بیشتری تحت ریاست مدیر کل جدید آن، عارف نوروزی، خواهد یافت.

گفتنی است که خبرگزاری رویترز دو هفته پیش در گزارشی مفصل نوشت که "ستاد اجرایی فرمان امام خمینی" که عملاً به امپراتوری مالی آیت الله خامنه ای بدل شده و ارزش دارایی هایش دست کم به 95 میلیارد دلار بالغ می شود بر پایۀ مصادرۀ منظم اموال ایرانیان از طریق احکام دادگاه های انقلاب یا از طریق دادگاههای عادی قوۀ قضاییه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و استوار شده است.

"بنیاد برکت" که خود را نهادی خیریه در مناطق روستایی معرفی می کند سهم قابل توجه ای در صنعت داروسازی ایران دارد. این بیناد به دستور شخص آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده است. در گزارش رویترز آمده بود که دارایی این نهاد مالی دست کم 95 میلیارد دلار برآورد می شود.

نوروزی مدیر جدید این نهاد تاقبل از تصدی این سمت، مسئولیت ادارۀ املاک "ستاد اجرایی" را بر عهده داشته و در این مقام در مدیریت شماری از شرکت های مهم وابسته به "ستاد" نیز حضور و نقشی مهم در ضبط و مصادرۀ اموال بسیاری از ایرانیان به سود "ستاد اجرایی" تحت فرمان آیت الله خامنه ای داشته است.

عارف نوروزی در سال 2008 طی مصاحبه ای، دارایی های نهاد ثروتمند "ستاد" را حدود 52 میلیارد دلار برآورد کرده بود.

به گزارش "ایرنا" در حکم عارف نوروزی که به امضای محمد مختار، رئیس "ستاد" تحت امر رهبر ایران رسیده، آمده است که فعالیت های "بنیاد برکت" از این پس توسعۀ بیشتری تحت ریاست مدیر کل جدید آن، عارف نوروزی، خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید