ظریف: به اتاقی که نماینده "صهیونیست‌ها" در آن باشد وارد نمی‌شویم

به دنبال انتشار شایعه احتمال حضور نماینده اسرائیل در مذاکرات نهایی ایران و غرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار شایعه احتمال حضور نماینده ای از اسرائیل در دور بعدی مذاکرات اتمی ایران و کشورهای غربی، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است که مذاکره‌کنندگان ایرانی در اتاقی که نماینده رژیم "صهیونیستی" در آن حضور داشته باشد وارد نمی‌شوند.

محمدجواد ظریف روز جمعه 29 اکثبر در حاشیه دیدارهای خود با علما و مراجع تقلید در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر احتمال حضور نماینده اسرائیل در دور بعدی مذاکرات گفت:" این رژیم به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین خطر منطقه‌ای و بین‌المللی است و به یقین در مذاکرات حضور نخواهد داشت".

وی افزود: "مذاکره‌کنندگان ایرانی در اتاقی که نماینده رژیم "صهیونیستی" در آن حضور داشته باشد وارد نمی‌شوند".

به گزارش فارس وزیر امور خارجه ایران گفت:" قدرت‌های جهانی به جای فشار بر ایران باید به دنبال خلع سلاح رژیم "صهیونیستی باشند".

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل‌، گفته است که این کشور در صدد برآمده تا نفوذ خود را در رایزنی‌هایی که به منظور دست‌یابی به توافق اتمی نهایی با رژیم ایران انجام می‌شود افزایش دهد.

به گزارش رادیو آلمان، نخست‌وزیر اسرائیل‌ در مراسم فرا رسیدن عید "حنوکا" که در کنار دیوار ندبه در اورشلیم بر پا شده بود، گفت: "توافق ژنو باید تضمین کند که تهران از هیچ‌گونه توانایی نظامی هسته‌ای برخوردار نخواهد شد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید