وزیر امور خارجه امارات وارد تهران شد

برای رایزنی در باره تحولات دوجانبه و منطقه ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، روز پنجشنبه 28 نوامبر وارد تهران شد.

به گزارش رسانه های ایران، شیخ عبدالله به دعوت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و برای سفری یکروزه امروز وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

وی در بدو ورود مورد استقبال رسمی همتای ایرانی خود قرار گرفت.

شیخ عبدالله یکروز پس از آن وارد تهران میشود که وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج روز چهارشنبه از ایران خواستند تا با آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه اجرا توافقنامه اتمی ایران با قدرتهای غربی "همکاری کامل" داشته باشد.

وزرای امور خارجه ایران و امارات بعدازظهر پنجشنبه در خصوص مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی و تبادل نظر می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری رویترز روابط میان ایران و کشورهای عربی خلیج از دو سال پیش رو به تیرگی رفته است. بحران هسته ای تهران، موضع گیری تهران در حمایت از اسد در بحران داخلی سوریه و اختلاف امارات با ایران بر سر مالکیت سه جزیزه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی یکی از عمده ترین مسائلی است که روابط تهران- ابوظبی را سرد کرده است.

اماراتی ها می گویند ایران از سال 1971 و همزمان با خروج نیروهای استعمار بریتانیا از جزایر سه گانه، اقدام به اشغال نظامی این جزایر نمود. اما ایران می گوید که مالکیت این جزایر به این کشور تعلق دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید