تلاش دولت روحانی برای بهبود وضعیت اینترنت

ایران پائین ترین سرعت اینترنت در جهان را دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر ارتباطات و فن آوری ایران روز چهارشنبه 27 نوامبر گفت که دولت روحانی سعی کرده تا در 100 روز اول کار خود پهنای باند اینترنت ایران را 25 درصد افزایش دهد.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران، ابراز امیدواری کرد تا آخر سال آینده این پهنا باند به 150 گیگابایت در ثانیه برسد. این پهنا در حال حاضر 71 گیگابایت بر ثانیه است.

او با بیان اینکه در حال حاضر درخواستهای زیادی برای اینترنت از طریق محافل دانشگاهی و دیگر اقشار وجود دارد گفت: "در تلاشیم که زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم تا در دو سال آینده اینترنت قابل قبولی را به مردم ارائه کنیم."

واعظی گفت که در حال حاضر پهنای باند داخلی ایران 500 گیگابایت بر ثانیه است و دولت در نظر دارد تا سال آینده این پهنا را 80 درصد افزایش داده و به 900 گیگابایت بر ثانیه برساند.

بر اساس آمار منتشره از سوی آگامائی 2013، ایران پائین ترین سرعت اینترنت در جهان را داراست. متوسط پیک سرعت اینترنت در ایران 3.2 مگابایت بر ثانیه در اولین سه ماهه سال 2013 بوده است.

بنا بر این آمار در میان کشورهای خاورمیانه اسرائیل با اتصال 40.1 مگابایت بر ثانیه اول و امارات با 38.4 مگابایت بر ثانیه در مقام دوم قرار دارد. مقام اول جهان در سرعت اینترنت به هنگ کنگ تعلق دارد که 65.1 مگابایت بر ثانیه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید