احتمال بازداشت محمود احمدی نژاد در صورت عدم حضور در دادگاه

حملات به احمدی نژاد سنگین تر میشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مدیرکل امور کارشناسی نظارت مجلس با بیان اینکه احمدی نژاد باید حضوری از اتهامات خود دفاع کند، گفت: "غیبت غیرموجه احمدی‌نژاد در دادگاه منجر به بازداشت او می‌شود."

به گزارش خبرگزاری مهر، شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران سه شنبه 5 آذر (26 نوامبر) برای رسیدگی به اتهامات محمود احمدی نژاد تشکیل جلسه داد، اما رئیس جمهور سابق به دلایل نامعلوم از حضور در دادگاه امتناع کرده و جلسه رسیدگی به دستور قاضی پرونده به وقت دیگری موکول شد.

مجتبی ملک افضلی، مدیرکل امور کارشناسی نظارت مجلس ایران گفت در صورتی که غیبت احمدی نژاد غیر موجه تلقی شود "متهم به دستور قاضی جلب میشود".

او گفت که بر اساس آئین دادرسی کیفری "متهم باید حضوری از خود دفاع کند و احمدی نژاد میتواند به همراه وکیل در دادگاه از خود دفاع نماید."

در روزها اخیر موج حملات به رئیس دولت نهم و دهم بالا گرفته و در آخرین این حملات، سه شنبه شب حسن روحانی در برنامه رادیو و تلویزیونی خود عملکرد دولت احمدی نژاد را به سختی مورد انتقاد قرار داد.

روحانی گفت که دولت احمدی نژاد بیش از 200 هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت او به ارث گذاشته است و این در حالی است که به گفته روحانی دولت احمدی نژاد "بیشترین درآمد ارزی را داشته است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید