هاشمی رفسنجانی: آماده ام برای بهبود روابط ایران و سعودی تلاش کنم

با اشاره به دعوت ملک عبد الله از او برای ادای فریضه حج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، آمادگی خود را برای تلاش به منظور بهبود روابط میان ایران و پادشاهی سعودی اعلام کرد.

هاشمی در گفت و گو با شماره روز سه شنبه ۲۶-۱۱-۲۰۱۳ روزنامه ''فایننشیال تایمز'' گفت که ملک عبد الله بن عبد العزیز پادشاه سعودی، او را برای شرکت در مراسم حج در ماه گذشته دعوت کرده بود.

او گفت چنین سفری نیازمند زمینه چینی در داخل و رسیدن به تصمیم واحد رهبران ایران در مورد سیاست تنش زدایی و چگونگی تعامل با سعودی بر اساس سیاست "برد-برد" است.

به نوشته فایننشال تایمز، رفسنجانی که از افزایش تنش میان ایران و سعودی نگران است، عقیده دارد که باید به مقامات سعودی اطمینان داد که دوستی با ایران به نفع دو کشور و منطقه است.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد که سرنوشت بشار اسد تنها باید توسط مردم سوریه تعیین شود. اگر مردم سوریه خواهان کنار رفتن آقای اسد باشند، ایران حق دخالت در این مورد برای خود قائل نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران همچنین در مورد اختلافات با غرب بر سر برنامه هسته ای کشورش گفت: ''محدودیت های اعمال شده توسط قوانین بین المللی و معاهده منع گسترش سلاح های اتمی را می توانیم بپذیریم، اما هر چیزی بیش از آن، تحمیل تلقی خواهد شد.''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید