دادگاه احمدی نژاد به دلیل عدم حضور او تشکیل نشد

اختلاف بر سر ضوابط قانونی محاکمه ریاست جمهوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، به دلیل عدم حضور او در دادگاه به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، مدیر خراسانی، قاضی دادگاه احمدی نژاد روز سه شنبه 26 نوامبر خبر "از تجدید وقت برگزاری دادگاه او" داد.

با وجود آنکه جلسه دادگاه احمدی نژاد غیر علنی بود، اما ریاست جمهور سابق ایران در این دادگاه حاضر نشد و به وکیل خود نیز اجازه حضور در دادگاه را نداد.

در مورد اتهامات احمدی نژاد، هنوز هیچ خبری منتشر نشده و قاضی محسن افتخاری، سرپرست دادگاههای کیفری استان تهران، به خبرنگاران گفت: " به دلیل اینکه پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است نمی توانم اطلاعاتی در این خصوص اعلام کنم."

افتخاری گفت: "این پرونده هم شاکی حقیقی دارد هم شاکی حقوقی. پس از تحقیقات مقدماتی، قضات اگر دلایل شکات را احراز کنند وارد رسیدگی به پرونده در دادگاه می شوند."

او گفت که بدلیل روشن نبودن ضوابط قضائی برای محاکمه مقامات ارشد جمهوری اسلامی، رایزنی هایی در قوه قضائیه برای تعیین دادگاه صالحه محاکمه ریاست جمهوری سابق ایران صورت گرفته است.

افتخاری گفت که دیوان عالی کشور کار محاکمه احمدی نژاد را به دادگاه کیفری سپرده است و هم اکنون سه قاضی مشغول رسیدگی به شکایت های وارده هستند.

مخالفان ریاست جمهوری سابق ایران او را متهم به "حیف و میل" اموال عمومی و دولتی میکنند. اما مقامات قضائی ایران به دلیل حساسیت موضوع تا کنون حاضر نشده اند جزئیات پرونده های فساد مالی و اقتصادی را در اختیار عموم و رسانه ها قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید