آیت الله خامنه ای از روحانی بخاطر"موفقیت" بدست آمده در کنفرانس ژنو"تقدیر و تشکر" کرد

در پاسخ به نامه روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آیت الله خامنه ای رهبر ایران روز یکشنبه 24-11-2013 به طور ضمنی از توافق ایران با کشورهای غربی پشتیبانی کرد و آن را یک "موفقیت" توصیف نمود.

خامنه ای در پاسخ به پیام حسن روحانی رئیس جمهور ایران، بمناسبت توافق ایران و کشورهای غربی بر سر برنامه اتمی این کشور گفت: "دستیابی به آنچه مرقوم داشته اید در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته ای و دیگر دست اندر کاران است و میتواند پایه ی اقدامات هوشمندانه ی بعدی قرار گیرد".

رهبر ایران افزود: "بی شک فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود ان شاء الله."

وی افزود:"ایستادگی در برابر زیاده خواهیها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد، و چنین خواهد بود".

روحانی در نامه ای که به خامنه ای فرستاد گفت که بر اساس توافق ژنو کشورهای قدرتمند جهان "حقوق هسته ای ایران" را برسمیت شناختند و "بخشی از فشارهای غیرقانونی در تحریم های یک جانبه برداشته و فروپاشی سازمان تحریم آغاز شده است".

روحانی گفت: "فرزندان انقلابی شما توانستند در مذاکراتی دشوار و پیچیده، حقانیت ملت ایران در فعالیت های هسته ای را در صحنه بین المللی اثبات کنند و گام نخست را به گونه ای پیش برند که حقوق هسته ای و حق غنی سازی ملت ایران مورد اذعان قدرتهای جهانی قرار گیرد و راه برای گام های بلند بعدی در حراست از پیشرفت های فنی و اقتصادی کشور گشوده است".

روحانی همچنین از آیت الله خامنه ای به دلیل حمایت هایش از هیئت مذاکره کننده تشکر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید