اسرائیل توافق غرب با ایران برسر برنامه هسته ای را محکوم کرد

با تاکید بر مقید نبودن تل آویو به توافق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به دنبال اعلام توافق ایران با کشورهای 5+1 بر سر برنامه هسته ای این کشور، آویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل روز یکشنبه، 24-11-2013 با ابراز تاسف از به نتیجه رسیدن این توافق بین ایران و غرب در ژنو، گفت:" ایران به بزرگترین پیروزی دیپلماتیک دست یافته است".

لیبرمن که از رادیو اسرائیل سخن می گفت، با اشاره به مفاد توافقنامه ایران و غرب، اظهار داشت: "این توافق اعترافی است رسمی به آنچه که ایران آن را "حق مشروع غنی سازی اورانیوم"می نامد".

در همین حال بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه توافق قدرت های بزرگ با ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور را محکوم کرد و گفت:" ما به این توافق مقید نیستیم و دفاع از اسرائیل را حق طبیعی خود می دانیم ".

در همین راستا ناوتالی پینت، یکی از وزیران برجسته حکومت بنیامین نتانیاهو گفت:" این را می توان توافق بسیار "بد" توصیف کرد، و اسرائیل هیچگونه تعهدی نسبت به این توافق ندارد".

بر اساس این گزارش قرار است باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا امروز یکشنبه با نتانیاهو تلفنی صحبت کند و او را در آخرین نتایج توافق ژنو قرار دهد.

در همین حال جان کری وزیر خارجه آمریکا در اولین کنفرانس خبری پس از توافق گفته است که امنیت اسرائیل در این توافق تضمین شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید