عراقچی: اکنون دعوا در ژنو بر سر امتیاز دهی و امتیاز گیری متوازن است

با مطرح کردن احتمال تمدید مذاکرات به روز یکشنبه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عباس عراقچی عضو ارشد تیم ایران در مذاکرات اتمی ژنو گفته است که هم اکنون دعوا بر سر امتیاز دهی و امتیاز گیری متوازن است.

به گزارش منابع خبری، عباس عراقچی، معاون وزی امور خارجه ایران با اشاره به مذاکرات روز جمعه گفت: ''امیدواریم امشب (شنبه) به نتیجه برسیم که امکان آن وجود دارد اما ممکن هم هست که فردا مذاکرات ادامه داشته باشد.''

او در پاسخ به این پرسش که امتیازدهی و امتیازگیری متوازن است؟ گفت: ''فعلا دعوا بر سر همین است و مذاکرات فعلا ادامه دارد.''

پیشتر برخی دیپلمات های غربی گفته بودند که در مذاکرات اتمی گروه ۱+۵ در ژنو، یک نقطه اختلاف اصلی از راه یافتن راه حلی میانه در تدوین پیش نویس توافق پشت سر گذاشته شد و در همین زمینه، ''حق ایران در غنی سازی اورانیوم'' به رسمیت شناخته شد.

ایران اصرار دارد در هرگونه توافق اتمی، حقش در غنی سازی اورانیم به رسمیت شناخته شود. اورانیوم غنی سازی شده می تواند در فراهم کردن سوخت نیروگاه های تهیه کننده انرژی پاک یا تولید جنگ افزاری های هسته ای، به کار رود.

غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ افزارهای اتمی متهم می کند، از این رو تحریم های شدیدی علیه این کشور اعمال کرده است. ایران که بر صلح آمیز بودن برنامه اتمی خود اصرار دارد، سعی دارد از راه مذاکرات بتواند به کاهش یا پایان تحریم ها برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید