جان کری برای حضور در مذاکرات اتمی با ایران به ژنو می رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که جان کری وزیر امور خارجه این کشور برای شرکت در مذاکرات اتمی گروه ۱+۵ با ایران به ژنو خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جین ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است: ''پس از مشورت با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جان کری به ژنو خواهد رفت تا در کاهش اختلافات بر سر برنامه اتمی ایران و نزدیک شدن به توافق، کمک کند.''

جمعه دور جدید مذاکرات اتمی گروه ۱+۵ با ایران برای سومین روز پیاپی در ژنو ادامه یافت. در این روز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران سه بار بار با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تشکیل جلسه داد.

در این میان نمایندگان کشورهای گروه ۱+۵ که آن را آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان تشکیل می دهند، با یکدیگر و همچنین با پایتخت های خود، رایزنی کردند. همچنین گفت و گوهای دو جانبه ای میان اعضای این گروه با نمایندگان ایران برگزار شد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم بعد از ظهر جمعه برای حضور در مذاکرات، خود را به ژنو رساند.

به گزارش ''ایرنا'' عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده ایران با بیان اینکه روز جمعه پیشرفت‌هایی در مذاکرات حاصل شد، اما بعضی از موارد اصلی همچنان باقی مانده است، تصریح کرد: ''به میزان خوبی در مذاکرات به توافق نزدیک شده‌ایم.''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size