جنتی: اگر رافت اسلامی نبود، "سران فتنه" باید اعدام می شدند

با وصف کروبی و موسوی به محارب و مفسد فی الارض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

احمد جنتی امام جمعه موقت تهران روز جمعه در خطبه نماز جمعه تهران بار دیگر رهبران اصلاح طلب را به "سران فتنه" خطاب کرده و گفته است که " اگر رافت فوق العاده اسلامی نبود این ها باید اعدام می شدند".

وی افزوده:" اجمالا نظام خیلی منت بر سر این ها گذاشته و گفته است بمانید و زنده باشید، در خانه خودتان هم باشید و بهداشتتان را هم رعایت کنید و هر وقت دکتر هم خواستید برایتان می آورند، امکاناتی لازم داشتید برایتان تامین می کنند".

به گزارش ایرنا، احمد جنتی با اشاره به قرار گرفتن در سالگرد رویدادهای سال 2009 گفت:" این سالگرد به مناسبت عاشورا بسیار بجا برگزار شد، عاشورایی که این ها (موسوی و کروبی ) هتک حرمت کردند و خود را نشان دادند و معلوم کردند که ما چکاره هستیم".

وی افزود: "آن ها در روز عاشورا باطن خود را ظاهر کردند و نشان دادند که نظام اسلامی را قبول ندارند و جمهوری ایرانی را می خواهند نه جمهوری اسلامی، و این را به طور علنی بیان کردند".

امام جمعه موقت تهران ضمن توصیف موسوی و کروبی به شخصی که ناامنی می کند، گفت:" یک چاقوکش را به عنوان مفسد فی الارض که در یک محله ناامنی ایجاد کرده اعدام می شود ولی این ها که هشت ماه مملکت را ناامن کردند و چقدر افراد و جوانان بسیجی کشته و چه آتش سوزی ها و تخریب هایی شد، این ها افساد فی الارض نیست؟ شما آمده اید از این ها دفاع می کنید خجالت نمی کشید؟".

جنتی در باره عدم قبول اظهار ندامت از سوی موسوی و کروبی، گفت:" امام بزرگوار در قضیه "منافقینی" که دستگیر شدند و زندان بودند فرمودند هر کدام از این ها سر موضع خود هستند اعدامشان کنید".

جنتی افزود:"این ها هنوز سر موضع خود هستند، اگر سر موضع خود نبودند یک کلمه می گفتند ما اشتباه کردیم و ممکن بود یک راه فرجی باشد".

اشاره جنتی به اعدام های سال 1367 برابر با سال 1988 است. در آن سال جناح تندرو برای تلافی و انتقام از حمله سازمان مجاهدین خلق در مناطق مرزی غرب کشور و به منظور خلاص شدن از هزاران روشنفکر و زندانی سیاسی از گروههای سیاسی مانند مجاهدین خلق، حزب توده، چریک های فدایی خلق و شماری از ملی گرایان و غیره.. با گرفتن فتوایی از آیت الله خمینی رهبر وقت جمهوری اسلامی تعداد 4700 زندانی سیاسی که اغلب آنها حکم زندانی خود را طی می کردند در عرض سه روز به صورت دست جمعی اعدام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید