نشست دو جانبه ایران و آمریکا در ژنو درباره برنامه هسته ای تهران

ظریف: پیشرفت هایی حاصل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع دیپلماتیک به العربیه گزارش دادند که دو هیئت ایرانی و آمریکایی پنجشنبه 21-11-2013 نشست دوجانبه ای در ژنو درباره پرونده هسته ای ایران برگزار خواهند کرد.

دور جدید گفت و گو های گروه 5+1 و هیئت ایرانی درباره برنامه هسته ای این کشور از روز گذشته آغاز و تا پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اعلام کرد که امروز پنجشنبه با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار خواهد کرد.

وزیر خارجه ایران گفت که بر اساس طرح های پیشنهادی ایران پیشرفت هایی حاصل شده است. به گفته وی مذاکرات جدی و دقیقی برای دست یابی به توافق نهایی آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر جان کری وزیر خارجه امریکا اعلام کرد که واشنگتن توافقی را با ایران که باعث وقت کشی شده تا تهران بتواند فعالیت های هسته ای خود را افزایش دهد، نمی پذیرد.

در همین حال فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اظهارات روز گذشته آیت الله خامنه ای اعلام کرد که "ایران باید به دنبال پاسخگویی درباره پرونده هسته ای خود باشد نه اظهارات تحریک آمیز".

نشست روز گذشته کشورهای 5+1 و ایران در ژنو تنها 10 دقیقه طول کشید. هنوز مشخص نیست که دو طرف در این زمان کوتاه دقیقا به چه موضوعی پرداخته اند.

مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون نشست روز گذشته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با محمد جواد ظریف را "مثبت" توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید