هشدار هاشمی رفسنجانی به خامنه ای نسبت به وضعیت موسوی و کروبی

در دیدار با فرزندان دو نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری ۴ سال پیش ایران مطرح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، نسبت به وضعیت میرحسین موسوی و مهدی کروبی به آیت الله علی خامنه ای رهبر این کشور هشدار داده است.

به گزارش سایت سحام نیوز، هاشمی رفسنجانی هفته گذشته با فرزندان میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیدار و گفت و گو کرد.

موسوی و کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات چهار سال پیش ایران هستند که از حدود هزار روز پیش، در حبس خانگی به سر می برند.

بنا بر این گزارش، در این دیدار که فرزندان و همسر آقای هاشمی نیز حضور داشتند٬ فرزندان مهدی کروبی و میرحسین موسوی به بیان ابعاد حصر و شرح آخرین وضعیت جسمی والدین خود پرداختند.

محمد حسین کروبی٬ فرزند ارشد مهدی کروبی، با شرح این دیدار در فیسبوک خود نوشته است که در این دیدار دختران آقای موسوی گزارشی از آنچه در روز عید غدیر از سوی ماموران هنگام دیدار با والدینشان رخ داده بود به آقای هاشمی ارائه نمودند.

به گفته دختران میرحسین موسوی در روز عید غدیر ماموران امنیتی مستقر در منزل پدر و مادرشان٬ با رفتار خارج از عرف در خصوص بازرسی بدنی ایشان٬ اقدام به سیلی زدن به صورتشان کردند.

در ادامه این دیدار٬ محمد حسین کروبی به بیان شرایط جسمی پدرش در شرایط حبس خانگی پرداخت.

وی خبر داده که آقای کروبی از آرتروز و پوکی استخوان رنج می برد و دو ماه است که او قادر به راه رفتن در آپارتمان محل حبسش نیست.

محمد حسین کروبی خطاب به آقای هاشمی تاکید کرده است که پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر٬ نه تنها اتفاق مثبتی در برخورد با پدرش صورت نگرفته٬‌ بلکه از جهاتی اوضاع بدتر هم شده است.

هفته گذشته و ساعاتی پیش از دیدار فرزندان موسوی و کروبی با آقای هاشمی رفسنجانی٬ فاطمه کروبی میزبان محمدخاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران و همسر ایشان بود. در آن دیدار خانم کروبی از انتقال دوباره همسرش به بیمارستان خبر داده بود.

نگرانی های زیادی درباره وضعیت جسمی آقای کروبی طی هفته های اخیر منتشر شده است. خانواده مهدی کروبی در راستای بهبود وضعیت جسمی او تاکید دارند که باید آقای کروبی به منزل شخصی اش در منطقه جماران منتقل شود٬ اما نهادهای امنیتی همچنان مانع این انتقال هستند.”

هاشمی رفسنجانی نیز در این دیدار ضمن ابراز ناراحتی از شرایط موجود برای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد٬ از دیدار اخیرش با آیت الله خامنه ای خبر داده که در آن دیدار آقای هاشمی خطاب به رهبری گفته است ''اگر اتفاقی برای این محصورین رخ دهد ننگش برای همیشه بر دامن این نظام خواهد ماند.''

آقای هاشمی تاکید کرده است که شرایط آقایان کروبی و موسوی شرایط حصر نیست بلکه زندان انفرادی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید