ابراز امیدواری امریکا به مذاکرات با ایران

پیش از برگزاری دور بعدی نشست ژنو اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد در دولت امریکا درباره رسیدن به یک توافق هسته ای با ایران در مذاکرات هفته آینده ژنو، ابراز امیدواری کرده است. با وجود ادامه تلاش‌ها در کنگره برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران، شماری از سناتورهای امریکایی با آن مخالفت کرده‌اند.

به گزارش رویترز، قرار است در روزهای آینده دور بعدی مذاکرات هستۀ ایران و کشورهای 1+5 در ژنو برگزار شود.

دور قبلی گفت و گوهای ایران و گروه 1+5، هفته پیش در ژنو آغاز شد و با حضور و‌زیران خارجه ایران و کشورهای عضو این گروه، به استثنای چین، تا روز دهم نوامبر جاری ادامه یافت.

با این حال این نشست به امضای توافقنامه ای منجر نشد و توافق به انجام دور دیگری از مذاکرات موکول شد.

ازسوی دیگر، نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتنیاهو از فرانسه خواسته است تا در گفت و گو‌های هسته ای آینده با ایران، موضع خود را تغییر ندهد.

بنیامین نتنیاهو، فرانسه را به یک متحد کلیدی برای اسرائیل وصف نمود و افزود :"امیدوارم حکومت فرانسه در برابر فشارها تسلیم نشود و در برابر ایران موضع نرمی اتخاذ نکند".

در همین حال "دایان فاینستاین" سناتور دموکرات و رئیس کمیته اطلاعاتی سنا در بیانیه ای مخالفت خود را با تشدید تحریم ها علیه ایران اعلام کرده است.

ازسوی دیگر، جان مک کین، سناتور جمهوریخواه که تاکنون حامی اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران بوده، ضمن ابراز تردید درباره اثربخشی سیاست فعلی باراک اوباما در قبال ایران، گفته است با ارائه فرصت دو‌ماهه برای پیش‌برد مذاکرات موافق است.

در روزهای گذشته دولت امریکا بارها از کنگره ایالات متحد خواسته است که پایان دور بعدی مذاکرات، تحریم های تازه ای را علیه ایران اعمال نکند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size