امام جمعه تهران: از موضع قدرت وارد مذاکرات 1+5 شدیم

با تاکید بر عدم عقب نشینی ایران در مذاکرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاظم صدیقی، خطیب موقت نماز جمعه 15-11-2913 تهران گفت: ایران براساس اعتبار مدنی، فرهنگی، اخلاقی و دینی فضا گفتگو و مذاکره، عقلانیت و اتمام حجت را در دنیا دنبال می‌کند که این هم برای ما استراتژی و هم تاکتیک است.

امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز که با عاشورای حسینی مصادف بود، با اشاره به مسئله مذاکرات ایران و کشورهای غربی گفت:"ایران براساس اعتبار مدنی، فرهنگی، اخلاقی و دینی فضا گفتگو و مذاکره، عقلانیت و اتمام حجت را در دنیا دنبال می‌کند که این هم برای ما استراتژی و هم تاکتیک است".

صدیقی افزود: "ما از موضع ضعف به مذاکره نپرداخته‌ایم چرا که اقتدار ما به این است که یک پرچمدار و یک رهبر داریم و حکومت ما حکومت جمهوری اسلامی است که اسلامیت ما حول محور ولایت، جمهوریت ما با پشتوانه مردم برای ما شکوه باعظمتی را فراهم آورده است".

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: "ما در سال 82 و 83 توقف غنی سازی را داشتیم اما این تاکتیک برای تست رقیب‌مان بود بنابراین همین موضوع باعث پرش و جهش ما در عرصه دانش هسته‌ای شد".

وی ادامه داد: "ما با داشتن مردمی اصیل، مقاوم، شهادت طلب، قربانی داده، ولایی و 34 سال کارآزموده و رهبری حکیم، فرزانه، دنیادیده، متصل به خدا،‌ ائمه اطهار و بینش وسیع دینی عقب نشینی نخواهیم کرد و اگر غرب کوتاه نیاید ما سرموضع خود ایستاده‌ایم".

وی اظهار داشت:"غرب مانند همیشه فرافکنی می‌کند و اعلام کرده که گروه ایرانی در جریان مذاکرات با ما کنار نیامده و این در حالی است که ما انتظار داریم غرب از این فرصت استفاده کند".

پیشتر آیت الله خامنه ای گفته بود، اعضای تیم مذاکره کننده فرزندان ما و مورد اعتماد ما هستند و ماموریتی که آن‌ها در پیش گرفته‌اند با حفظ خط قرمزهای ما در جهت تحقق عزت، مصلحت و حکمت جمهوری اسلامی ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید