کاخ سفید آمریکا به کنگره درباره تصویب تحریم های بیشتر علیه ایران هشدار داد

با جنگ دانستن گزینه بعدی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید روز سه شنبه ۱۲-۱۱-۲۰۱۳ به کنگره آمریکا هشدار داد که مخالفت با گزینه دیپلماسی برای دستیابی به یک توافق هسته ای با ایران و اعمال تحریمهای سنگین تر علیه تهران، گزینه دیگری جز جنگ باقی نخواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری ''فرانسه'' سخنگوی کاخ سفید به اعضای کنگره آمریکا گفت که مخالفت آنها با گفتگوهای هسته ای با ایران و اعمال تحریمهای شدیدتر علیه این کشور ممکن است به جنگ منجر شود.

این در حالی است که برخی اعضای پرنفوذ کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه می گویند با گزینه دیپلماسی مخالفتی ندارند، اما به هیچ وجه موافق دادن امتیاز از سوی دولت اوباما به ایران نیستند آن هم در حالی که این کشور همچنان برنامه تسلیحات هسته ای خود را دنبال می کند.

این گروه از قانون گذاران آمریکايی معتقدند که هرگونه تصمیم برای کاهش تحریمها باید پس از توقف کامل برنامه های هسته ای تهران اتخاد شود.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز چهارشنبه 13-11-2013 ، به سنا ‌برود تا در مورد تازه‌ترین دور گفت‌وگوها میان کشورهای 1+5 و ایران در ژنو گزارشی ارائه کند.

همزمان وزارت خارجه ایالات متحده نیز اعلام کرده است، قرار است آقای کری به قانون گذاران در کنگره بگوید که تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در شرایط فعلی "اشتباه" است.

او همچنین از قانون گذاران آمریکایی خواهد خواست تا "فعلا دست به تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نزنند، مساله ای که به دیپلمات‌های شش کشور طرف گفت‌وگو با ایران این اجازه را می‌دهد تا در ادامه مذاکرات با تهران بخت بیشتری برای دستیابی به توافق پیدا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size