عراقچی: مواضع ایران و گروه ۱+۵ هنوز باهم فاصله دارد

با اعلام این که مذاکرات برای یک روز دیگر تمدید نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عباس عراقچی عضو تیم مذاکرات اتمی ایران با گروه ۱+۵ در ژنو تصریح کرد که هنوز مواضع دو طرف باهم فاصله دارد.

به گزارش خبرگزاری ''ایسنا''، عراقچی عصر روز شنبه ۹-۱۱-۲۰۱۳ پیش از شروع دور دوم مذاکرات سه جانبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره اختلاف‌ نظرها میان دو طرف گفت:'' الان نمی‌توانم درباره این موارد صحبت کنم چون این موارد درحال مذاکره است و مواضع دو طرف هنوز با هم فاصله دارد.''

این عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران ادامه داد: ''بر روی برخی موارد اتفاق نظر بیشتر و بر روی برخی دیگر کمتر است.''

او درباره امکان ادامه یافتن مذاکرات در روز یکشنبه گفت که مذاکرات امشب پایان می‌یابد و در صورت باقی ماندن مباحث، موضوعات به مذاکرات بعدی موکول می‌شوند و هنوز نمی‌توان گفت که مذاکرات بعدی چه زمانی خواهد بود.

مذاکرات میان گروه ۱+۵ و ایران برای حل و فصل اختلاف ها بر سر برنامه اتمی تهران، وارد روز سوم خود شده است. غرب برنامه اتمی ایران را غیر شفاف و احتمالا در مسیر دستیابی به جنگ افزارهای اتمی می داند، از همین رو تحریم های سختی علیه این کشور اعمال کرده است. در مقابل اما تهران این مساله را نفی کرده و می گوید که برنامه اتمی اش با اهداف صلحجویانه دنبال می شود.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، به علاوه آلمان، گزوه ۱+۵ را تشکیل می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید