بریتانیا: دستیابی به توافق با ایران در این دور از مذاکرات اتمی حتمی نیست

در سومین روز مذاکرات گروه 1+5 با ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ويليام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا گفت که همچنان مسائل مهمی در ارتباط با برنامه اتمی ایران وجود دارد که همچنان باید درباره آن گفت و گو کرد و تاکید کرد که دستیابی به توافق در این دور از مذاکرات با وجود ''پیشرفت بسیار خوب'' حتمی نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ویلیام هیگ که در ساعت تنفس میان مذاکرات با خبرنگاران گفت و گو می کرد، اظهار داشت: ''این مذاکرات شاهد پیشرفت بسیار خوبی بود و همچنان این پیشرفت ادامه دارد. اما همچنان مسائل مهمی وجود دارد که نیازمند به حل و فصل است و هنوز پایان نیافته... هنوز زود است بگویم امروز به راه حل موفقی برسیم.''

سخنان هیگ به سخنان همتای فرانسوی اش، لوران فابیوس اضافه می شود که احتمال دستیابی به توافق با ایران را، حتمی ندانست.

آن گونه که عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده ایران گفته است، شنبه ۹-۱۱-۲۰۱۳، آخرین روز مذاکرات اتمی با گروه ۱+۵ است که از سه روز پیش آغاز شده بود. اما هنوز مشخص نیست که دو طرف به توافق برسند.

ایران در پی پایان تحریم ها علیه خود است که به خاطر برنامه های اتمی اش، اعمال می شود. غرب در پی کاهش از فعالیت های اتمی ایران است که آن را احتمالا در مسیر دستیابی به سلاح اتمی می دانند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، گروه ۱+۵ را تشکیل می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید