پایتخت ایران در آستانه جیره بندی آب قرار دارد

در صورت عدم تغییر شرایط آب و هوایی و افت فشار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گزارش ها از ایران حاکی از آن است که در صورت عدم تغییر شرایط آب هوایی، افت فشار باعث خواهد شد که آب در تهران جیره بندی شود.

به گزارش خبرگزاری ''مهر''به تازگی اطلاعیه‌هایی به همراه قبوض آب برای بخشی از شهروندان تهرانی ارسال شده و در آن خواسته شده تا مصرف آب خود را پایین بیاورند و در غیر این صورت امکان ادامه آب‌رسانی با روند مصرفی آنها وجود نخواهد داشت.

این درحالی است که در تابستان امسال مناطقی از تهران به ویژه در شرق، دچار قطعی و افت فشار آب شدند و کم و بیش ساکنان بخش شرقی شهر بی آبی را برای چند ساعت تجربه کردند.

با این حال، مقامات آب و فاضلاب استان تهران می گویند در تابستان امسال با وجود بحرانی شدن وضعیت ذخایر آبی و همچنین گرمای کم سابقه، اما برخی از شهروندان چندان توجهی به هشدارها و درخواست ها برای کاهش مصرف آب خود نکردند.

ادامه روند خشکسالی و توقف چندماهه بارش باران در تهران، افت شدید ذخیره آبی پشت سدهای پنج‌گانه تهران (لار، لتیان، طالقان، کرج و ماملو)، عدم رعایت الگوی مصرف و همچنین استفاده‌های غیرضروری از آب شرب تصفیه شده؛ مجموعه دلایلی است که مقامات وزارت نیرو از آنها به عنوان پدید آورنده بحران آبی در پایتخت یاد می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید