سازمان جیش العدل مسئولیت قتل دادستان زابل را برعهده گرفت

با تعیین جایزه نقدی برای قتل محمد مرزیه دادستان زاهدان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان جیش العدل شامگاه چهارشنبه 6-11-2013 با صدور بیانیه ای، مسئولیت حمله روز چهارشنبه به دادستان شهر زابل و راننده شخصیش را بر عهده گرفت.

به گزارش سایت "کمپین صلح فعالان در تبعید"، سازمان جیش العدل با صدور اطلاعیه ای حمله به دادستان شهر زابل را حاصل عملیات گردان نظامی "شهید مولوی نعمت الله توحیدی" خوانده و انگیزه حمله را، انتقام و تلافی اعدام 16 زندانی بلوچ اعلام کرده است.

سازمان جیش العدل در این بیانیه، با تعیین صد میلیون جایزه برای قتل محمد مرزیه دادستان زاهدان، وی را نیز جز لیست سیاه خود اعلام کرده است. محمد مرزیه دادستان زاهدان پس از حمله سازمان نظامی جییش العدل، دستور اعدام 16 زندانی بلوچ را صادر کرده بود.

طبق اطلاع این کمپین، متن کامل بیانیه سازمان نظامی "جیش العدل"، به شرح زیر می باشد.

"سازمان جیش العدل به اطلاع مردم بلوچستان و اهل سنت ایران می رساند که فرزندان سلحشور و مبارزان غیور اهل سنت ایران در گردان نظامی شهید مولوی نعمت الله توحیدی طی یک عملیات دقیق و طراحی شده یکی از جنایتکار ترین افراد وابسته به رژیم ستم خمینی را در شهر زابل به هلاکت رساندند".

در بخش دیگری از بیانیه آمده است "مبارزان پس از اعدام 16 تن از جوانان بی گناه بلوچ تصمیم گرفتند یکی از مقامهای قضائی نظام در بلوچستان را به انتقام اعدام جوانان بی گناه از بین ببرند".

جیش العدل در بیانیه خود در باره دادستان زابل آورده :"موسی نوری یکی از دست اندرکاران قضائی بلوچستان و یکی از جانیان سابقه دار است که با همکاری محمد مرزیه دادستان زاهدان جنایات زیادی را در حق مردم بلوچستان مرتکب شده بود و صدها جوان بلوچ توسط وی و محمد مرزیه دادستان زاهدان به جوخه اعدام سپرده شدند و جنایت اخیر زاهدان و اعدام 16 جوان بی گناه بلوچ از اقدامات این باند جنایت کار بود".

این گروه در باره محمد مرزیه دادستان زاهدان نیز گفته است:" جیش العدل همچنین اعلام می نماید که محمد مرزیه در لیست سیاه این سازمان قرار دارد و به امید الله به سزای جنایات ننگینش خواهد رسید و این سازمان اعلام می نماید که هر کس محمد مرزیه را به سزای جنایاتش برساند صد ملیون تومان جایزه دریافت خواهد کرد".

این گروه مسلح در باره تاخیر انتشار بیانیه گفته است:" اطلاعیه با تاخیر صادر شد تا مبارزان به نقاط امن برسند بدون اینکه ماموران اطلاعاتی بتوانند معابر و راهها را رصد نماید".

جیش العدل در بیانیه خود آورده که فیلم عملیات قتل دادستان زابل را بزودی در دسترس رسانه ها قرار خواهد داد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید