کشته شدن 16 تن از جمله 8 مامور اطلاعات نیروی هوایی سوریه طی 2 انفجار

در دمشق و جنوب این کشور روی داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اثر دو انفجار در شمال سوریه و در نزدیکی پایتخت این کشور در مجموع 16 تن کشته 91 تن دیگر زخمی شدند.

یک افسر و هفت تن از نیروهای سازمان اطلاعات ارتش سوریه، چهارشنبه ۶-۱۱-۲۰۱۳ در انفجاری انتحاری در شهر سویداء در جنوب سوریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر اعلام کرده است که یک مهاجم انتحاری، خودروی بمب گذاری شده خود را در نزدیکی شعبه سازمان اطلاعات نیروی هوایی ارتش در شهر سويداء منفجر کرد، مساله ای که به کشته شدن رئیس این شعبه و هفت تن از نیروهایش انجامید.

سازمان اطلاعات ارتش، نیرومندترین سازمان امنیتی در سوریه است.

دیده بان حقوق بشر سوریه افزوده است که دستکم 14 نفر هم در این انفجار زخمی شدند؛ انفجاری که صدایش بعد از ظهر چهارشنبه در منطقه تحت کنترل نظام بشاد اسد پیچید؛ منظقه ای که تا حدود زیادی از آتش جنگ داخلی سوریه دور ماند.

از سویی خبرگزاری دولتی سوریه گزارش داده است که انفجار به ''کشته شدن هشت شهروند و زخمی شدن ۴۱ نفر دیگر انجامید. همچنین به شماری از ساختمان های اطراف و خودروهای پارک شده، آسیب رساند.''

در انفجار دوم که صبح امروز به وقوع پیوست به گزراش خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" یک بمب دست ساز در میدان حجاز در مرکز دمشق منفجر شد که 8 کشته و پنجاه زخمی برجای گذاشت.

به گفته شاهدان عینی ساکن شهر دمشق این حادثه در اثر انفجار یک بمب در نزدیکی ساختمان ستاد کل ارتش سوریه واقع در میدان امیه روی داد .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید