ترور دادستان زابل در استان ناآرام سیستان و بلوچستان

رئیس دادگستری استان: این حادثه با اعدامهای اخیر در ارتباط نبوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستان شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان، روز چهارشنبه 6-11-2013 هنگام رفتن به سر کار مورد حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و خود و راننده اش در جا کشته شدند.

به گزارش سایت تابناک، حدود ساعت 7:30 تا هشت صبح چهارشنبه "موسی نوری قلعه‌نو"، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل و راننده اداری وی در مسیر خانه تا محل کار، توسط مهاجمان ناشناس ترور شدند.

بر اساس این گزارش، مهاجمان پس از متوقف کردن خودروی دادستان مقابل بیمارستان "امیرالمومنین" زابل، آنها را با اسلحه کلاشنیکف به رگبار گلوله بسته و به قتل رساندند‬.

حجت الاسلام حمیدی، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان خبر کشته شدن رئیس دادگستری زابل را طی تماسی با خبرگزاری فارس، تایید کرده است.

وی در عین حال گفته است که بین ترور دادستان زابل و حوادث هفته گذشته در استان سیستان و بلوچستان ارتباطی وجود ندارد.

طبق این گزارش نیروی‌های انتظامی و امنیتی بلافاصله بررسی و تحقیقات لازم در این زمینه را آغاز کردند.

روز شنبه هفته گذشته گزارش شد که چهارده مرزبان ایرانی در درگیری مسلحانه در مرز ایران و پاکستان در نزدیکی سراوان، واقع در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند.

گروه موسوم به "جیش العدل" مسئولیت قتل مرزبانان ایرانی را برعهده گرفت، و به گفته برخی منابع، انگیزه این اقدام آنها اعتراض به مشارکت نیروهای جمهوری اسلامی در جنگ داخلی سوریه عنوان شده است.

در پی انتشار این خبر، مقامات قضایی جمهوری اسلامی اعلام کردند که در واکنش به کشته شدن این افراد، شانزده تن از محکومان زندانی بلوچ را اعدام کرده‌اند.

سید باقر حسینی، نماینده سیستان در مجلس با اعلام این خبر که هم اکنون جلسه شورای تامین زابل در فرمانداری این شهرستان در حال برگزاری است، گفت: هویت راننده شخصی دادستان زابل که به همراه وی مورد هدف گلوله قرار گرفته، مهدی مرعی گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید