درگیری شدید لفظی میان حامیان قالیباف و جلیلی در شبکه های اجتماعی و سایت ها

مسئولان ارشد رسانه ای نزدیک به شهردار تهران، جلیلی را ''کمتر از شتر''‌ توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شبکه های اجتماعی، شاهد درگیری شدید لفظی میان حامیان محمد باقر قالیباف شهردار تهران و سعید جلیلی دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی ایران است؛ دو مردی که هر دو، از نامزدهای شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران هستند.

این درگیری پس از آن آغاز شد که جلیلی در آخرین ساعات پیش از برگزاری برنامه های ۱۳ آبان، سالروز اشغال سفارت آمریکا توسط دانشجویان خط امام در نخستین سال پس از انقلاب ایران، سعید جلیلی به عنوان سخنران مراسم اعلام شد.

این در حالی است که پیشتر قرار بود عزت الله ضرغامی رئیس صدا و سیمای سراسری ایران سخنران این مراسم باشد.

آن گونه که سایت ''دیگربان'' با رصد کردن سایت ها و شبکه های اجتماعی اصولگرایان، گزارش داده است، حامیان قالیباف اعلام کردند در مراسمی که سخنران آن، جلیلی است، شرکت نخواهند کرد. این اقدام با انتقادهای تند برخی حامیام قالیباف از جلیلی همراه بود به گونه ای که یکی از مسئولان ارشد رسانه ای نزدیک به شهردار تهران، جلیلی را ''کمتر از شتر''‌ توصیف کرد.

پس از آن حملات و انتقادهای حامیان جلیلی به قالیباف آغاز شد؛ درگیری لفظی که تا کنون بی سابقه بوده است.

در این تنش های لفظی، دو طرف یکدیگر را به دریافت حقوق ساعتی ''هفت هزار تومانی'' برای فعالیت در ''جنگ نرم'' و تامین منافع سیاسی و اقتصادی گروهی و باندی متهم کرده‌اند.

''جنگ نرم'' اصطلاحی است که پس از انتخابات ریاست جمهوری چهار سال پیش ایران توسط مسئولان حکومتی ایراد شد که در آن، مخالفان خود را به ''جنگ نرم'' و ''انقلاب مخملی'' متهم می کردند. از همین رو مسئولان شماری از جوانان اصولگرا را بسیج کرده تا در فضای سایبری، اقدام به مقابله با مخالفان خود کنند.

سایت ''فردا نیوز'' متعلق به محمدباقر قالیباف هم در مطلب٬ مطلب تندی درباره سخنران مراسم ۱۳ آبان نوشته است انتخابات جلیلی به عنوان سخنران این مراسم غیرمنتظره بوده و به نقل از چند نماینده مجلس ایران انتقادهایی متوجه کسانی کرده که دست به این انتخاب زده‌اند.

عزت‌الله یوسفیان ملا٬ نماینده مجلس به این سایت گفته است: ''اینکه چه کسی و چه جریانی باعث شده تا سخنران مراسم ۱۳ آبان به یکباره تغییر کند جای تعجب دارد.''

یوسف ملا افزوده است که ''کج‌سلیقگی دوستان سبب شد حاشیه و جنجال و به تبع آن هزینه‌های جانبی برای نظام و کشور ایجاد شود.''

غلامرضا اسدالهی دیگر نماینده مجلس نیز گفته است که جلیلی و جبهه پایداری عامل شکاف در بین مردم هستند و بسیاری از اصول‌گرایان مواضع آنها را قبول ندارند.

جبهه پایداری نام ائتلافی است که با محوریت محمد تقی مصباح یزدی روحانی تندوری اصولگرای ایرانی تشکیل شده است این ائتلاف در انتخابات گذشته ریاست جمهوری، از سعید جلیلی حمایت کرد.

سایت ''الف'' نزدیک به احمد توکلی نماینده اصولگرای مجلس شورای ایران هم با انتشار یادداشتی اعلام کرده که انتخاب جلیلی به عنوان سخنران روز ۱۳ آبان ''کج‌سلیقگی محض و یک پاس کوتاه جفت و جور برای آبشار زدن حریف'' بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید