سپاه پاسداران و بسیج طرح ۵۰ روزه نهی از منکر اجرا می کنند

پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران و نیروهای بسیج قصد دارن طرحی ۵۰ روزه برای امر به معروف و نهی از منکر در سراسر ایران اجرا کنند.

به گزارش سایت ''انصاف نیروز'' سپاه پاسداران و بسیج کشور با کمک بسیجیان از ابتدای ماه محرم تا بیستم ماه صفر به مدت پنجاه روز در سراسر ایران برنامه های گسترده ای را به صورت امر به معروف و نهی از منکر ایجابی اجرا خواهد کرد. این در حالی است که در ۸ سال دولت محموداحمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، معمولا نیروی انتظامی با هماهنگی دولت در قالب گشت های ارشاد مسوولیت چنین کاری را داشت.

بنا بر این گزارش، در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی، رئیس جمهوری اصلاح طلب ایران هر از گاهی اعتراض هایی شدید و تجمعاتی نسبت به 'منکرات و هنجار شکنی' می شد که با روی کار آمدن احمدی نژاد تقریبا به صفر رسید.

در حالی که در آن ۸ سال احمدی نژاد با شعارهایی از جمله ''مشکل کشور ما موی سر دختر ها وپسرها نیست'' و چالش هایی که با نیروی انتظامی بر سر گشت ارشاد رسانه ای هم شده بود، سعی در تغییر نگاه ها نسبت به دولت داشت.اما چنین سخنانی و اتفاقاتی مانند رقص در حضور اسفندیار رحیم مشایی نزدیک ترین چهره به احمدی نژاد، حرکات موزون در زمان حمل قرآن، ماجرای مادر هوگو چاوز رئیس جمهوری پیشین ونزوئلا و در آغوش کشیدن او توسط احمدی نژاد، هیچ واکنشی مشابه دوره محمد خاتمی را برانگیخته نکرد.

اما به محض روی کار آمدن دولت حسن روحانی، قبل از مستقر شدن دولت اعتراض ها به وضعیت پوشش بالا گرفت، از جمله پوشیدن ساپورت که در دولت قبل رواج یافته بود برجسته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size