روابط عمومی سپاه حضور گردانهای ایرانی در سوریه را تکذیب کرد

در پی اظهارات یک نماینده مجلس ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سردار شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران ایران اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر حضور گردانهای ایرانی در سوریه را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، و به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران، سردار رمضان شریف سخنان نماینده مشهد در مجلس ایران مبنی بر "وجود صدها گردان ایرانی در سوریه" را به شدت تکذیب کرد.

پیش از این خبرگزاری ایسنا گزارش داده بود جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران ، در مراسمی اعلام کرد "صدها گردان از ایران در سوریه" حضور دارند و در پشت پرده پیروزیهای ارتش سوریه "نیروهای ایرانی" قرار دارند.

رمضان شریف، در واکنش به سخنان کریمی، افزود: "همانگونه که بارها گفته شده است، ایران هیچگونه گردان سازمانی در سوریه نداشته و تنها برای انتقال تجارب دفاعی خود به مدافعان این کشور حضور مستشاری دارند."

مخالفان رژیم بشار اسد در سوریه از مدتها قبل اعلام کرده بودند که نیروهای ایرانی در کنار ارتش سوریه با مخالفان بشار اسد میجنگند. این مخالفان به همین دلیل خواستار کمکهای نظامی بیشتر از سوی جامعه بین المللی شدند. ایران این گفته مخالفان بشار اسد را بارها تکذیب کرده است.

اما سخنان روز گذشته کریمی که در مراسم مبارزه با استکبار عنوان شده حکایت از حضور گسترده نیروهای ایرانی در سوریه دارد. کریمی در سخنرانی خود از سیاستهای مذاکره با غرب دولت روحانی بشدت انتقاد کرد و ادعا نمود که بزودی ایران در منطقه به پیروزیهای بزرگی دست خواهد یافت.

کریمی قبل از نمایندگی مجلس، رئیس بسیج خراسان بوده و از نمایندگان تندرو و وابسته به سپاه پاسداران ایران محسوب میشود.

در واکنش به سخنان کریمی، سپاه پاسداران ایران ناچار شده طی بیانیه ای هرگونه دخالت نظامی در سوریه را تکذیب کند.

سردار شریف در این بیانیه سپاه از مقامهای ایرانی میخواهد تا دقت بیشتری در اظهارات خود بکنند. او همچنین از رسانه ها هم میخواهد در انتشار اینگونه اخبار حساسیت بیشتری بخرج دهند تا به گفته او "دستمایه عملیات روانی رسانه های بیگانه فراهم نشود."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید