آیت الله خامنه ای: "هیچکس نباید مذاکره کنندگان را تضعیف کند"

در سخنرانی به مناسبت سالگرد حمله به سفارت آمریکا در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز یکشنبه 3/11/2013 و در آستانه روز سیزده آبان که مصادف با حمله به سفارت آمریکا در تهران در سال 1979 است، عده ای از دانشجویان با آیت الله خامنه ای رهبر ایران ملاقات کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب ایران در این سخنرانی گفت: "هیچکس نباید مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشگار بداند، اینها بچه های خود ما و بچه های انقلابند. یک ماموریت سختی را برعهده دارند و هیچکس نباید ماموری را که مشغول کاری است تضعیف کند".

خامنه ای این سخنان را بعد از چندین هفته غیبت از محافل عمومی بیان کرد. در روزهای اخیر بعضی از رسانه های خارجی شایعاتی را در باره بیماری رهبر ایران منتشر کرده بودند. درغیبت چند هفته ای خامنه ای موج انتقادها از دولت روحانی برای مذاکره با آمریکا بالا گرفته است. رسانه های تندرو ایران دولت روحانی را متهم به نرمش بیش از حد در مقابل قدرتهای غربی میکنند.

خامنه ای گفت: "همانطور که در مشهد هم گفتم، به مذاکره خوشبین نیستم ولی باذن الله از این مذاکرات ضرری هم نمیکنیم و این تجربه، ظرفیت فکری ملت ما را بالا خواهد برد".

در حالیکه دولت روحانی با حرکت دیپلماتیک در پی آن است که به بحران اتمی ایران پایان دهد و راه را برای جلب سرمایه گذاریهای بین المللی باز کند، مخالفان دولت معتقدند مذاکره با غرب به نتیجه نمیرسد و باید کشور را با "اقتصاد مقاومتی" اداره کرد.

در همین ارتباط علی خامنه ای گفت: "اگر مذاکرات به نتیجه برسد که چه بهتر ولی اگر نتیجه نگرفتند معنایش این باشد که کشور باید روی پای خود بایستد".

مخالفان دولت در باره اقتصاد مقاومتی توضیح زیادی نمیدهند، و در همین ارتباط خامنه ای هم گفت: "حرف ما با مسئولین این است که برای گشایش مسائل کشور باید نگاهشان به درون باشد، در عرصه دیپلماسی هم آن کشوری موفق است که متکی به نیروی درون زا و اقتدار و تواناییهای درونی باشد."

خامنه ای در این سخنرانی بار دیگر گفت که اسرائیل یک "رژیم نامشروع" است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید