۸۰ زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زدند

در اعتراض به نصب دستگاه های پارازیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زندانیان سیاسی بند ۱۲ زندان رجایی شهر کرج که حدود ۸۰ نفر هستند، از امروز شنبه ۲-۱۱-۲۰۱۳ در اعتراض به نصب دکل های پارازیت موبایل در بندشان، دست به اعتصاب غذا زدند.

ژیلا بنی یعقوب، روزنامه نگار و همسر بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی در بند ۱۲ رجایی شهر، در صفحه فیس بوک خود با اعلام این خبر نوشته است: ''.این دکل ها با ارسال پارازیت های شدید سلامت زندانی های سیاسی این زندان را به خطر انداخته است.مجید توکلی، کیوان صمیمی، نویدخانجانی، مهدی معتمدی مهر، مسعود باستانی ، فرزاد مدد زاده، سعید ماسوری، عفیف و سعید نعیمی،فواد خانجانی و پدربزرگ هشتاد و چند ساله اش ، مصطفی نیلی و دهها زندانی سیاسی کرد و بهایی نیز در این بند محبوس هستند. همچنین خانم دهقان نیز خبر داده اند که همسرشان آقای عبدالفتاح سلطانی در بند ۳۵۰ اوین دست به اعتصاب غذا زده اند.''

پیش از این در خبرها آمده بود که نصب دستگاه های پارازیت امواج موبایل و خط شکن در زندان رجایی شهر امنیت سلامت زندانیان سیاسی این زندان را به خطر انداخته است.

سایت ''کلمه'' در این باره نوشته بود، ریاست زندان رجایی شهر اقدام به نصب دستگاه هایی کرده که باعث سردرد شدید و حالت تهوع برخی زندانیان شده است.

بنا بر این گزارش، خانواده های زندانیان سیاسی رجایی شهر گفته اند که شدت امواج این دستگاه ها به حدی است که طی دو روز گذشته اکثریت زندانیان به دلیل سردرد و تهوع شدید، حال جسمانی بدی دارند.

این گزارش افزودهکه خانواده های این زندانیان ضمن ابراز نگرانی از آسیب ها و تاثیر این پارازیت ها و احتمال ابتلا به سرطان، خواستار برداشتن این دستگاه ها از بند شده اند.

این خانواده ها گفته اند که حتما اعتراض خود را به مراجع قضایی اعلام خواهند کرد و در صورت عدم رسیدگی به این وضعیت از راه های دیگر اقدام می‌کنند.

به نظر می رسد نصب دستگاه های پارازیت موبایل در زندان رجایی شهر برای مقابله با در قرار گرفتن احتمالی موبایل در دست زندانیان باشد. مسئولان زندان قصد دارند مانع از ارتباط احتمالی زندانیان سیاسی با فضای خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید