مفتی سعودی از دعوت کنندگان به جهاد در حالیکه فرزندانشان را منع می کنند انتقاد کرد

درخواست محاکمه و مجازات این افراد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالعزیز آل شیخ مفتی سعودی روز دوشنبه 28-09-2013 از کسانی که جوانان را به شرکت در جهاد فرا می خوانند به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت که این افراد ، جوانان را به هلاکت می فرستند .

به گزارش العربیه وی اظهار داشت که آنان در حالی چنین فتواهایی را صادر می کنند که فرزندان خود را از این کار منع می کنند.

یک مفتی سعودی چندی پیش بر روی صفحه فیس بوک خود جوانان را به شرکت در جهاد در سوریه فراخواند اما چند روز پس از آن برای تفریح راهی اروپا شد. در حادثه ای مشابه یکی از این افراد جوانان را برای جهاد در عراق دعوت کرده بود اما پس از اینکه مطلع شد فرزندش برای شرکت در جهاد به این کشور رفته است ، از مقامات سعودی خواست ، تلاش کنند وی را به کشور بازگردانند.

همچنین یکی از فتوا دهندگان به جهاد که در یک برنامه زنده تلویزیونی شرکت کرده بود در پاسخ به این سوال که چرا فرزندان شما در جهاد شرکت نمی کنند گفت که فرزندانش با جمع آوری کمک های مالی جهاد می کنند.

دکتر احمد الغامدی پژوهشگر در مسائل دینی در گفت و گو با تلویزیون العربیه از اظهارات مفتی سعودی استقبال کرد و آن را "متعدلانه و عاقلانه" توصیف کرد.

الغامدی خواستار آن شد تا این افراد از سوی مقامات سعودی مورد پیگرد و محاکمه قرار گیرند چرا که به گفته وی این عمل به فتنه بزرگ و شکاف در درون جامعه منجر می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید