وزیر پیشنهادی جوانان و ورزش باز هم در پارلمان ایران رای اعتماد نگرفت

انتصاب وزرای آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جلسه بررسی رای اعتماد سه وزیر پیشنهادی دولت ایران در مجلس شورای اسلامی، رضا فانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و رضا فرجی دانا وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فن آوری توانستند رای اعتماد نمایندگان را بدست آورند.

اما صالح امیری وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه جوانان و ورزش، نتوانست رای اعتماد نمایندگان را بدست آورده و این وزارتخانه همچنان بدون وزیر مانده است.

به گزارش خبرگزاری ''مهر''، در جلسه بررسی رای اعتماد سه وزیر پیشنهادی مجلس شورای اسلامی ایران در روز یکشنبه ۲۷-۱۰-۲۰۱۳ ، فانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با 185 رای موافق وزیر آموزش و پرورش کابینه یازدهم شد . وی از مجموع 262 رای 185 رای موافق 53 رای مخالف و 24 رای ممتنع کسب کرد.

فرجی دانا وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فناوری نیز با 159 رای موافق 70 مخالف و 32 رای ممتع توانست رای اعتماد لازم را کسب کند. 261 نماینده در این رای گیری حضور داشتند.

صالحی امیری از مجموع 261 رای با 107 رای موافق 141 رای مخالف و 13 رای ممتنع از راهیابی به کابینه یازدهم بازماند.

پیش از این الیاس نادران نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفته بود که صالح امیری، وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت روحانی، پرونده های امنیتی و اقتصادی دارد و نشستن او در کرسی وزارت به مصلحت نیست.

نادران با اشاره به معرفی سه وزیر پیشنهادی از سوی حسن روحانی برای سه وزارتخانه باقیمانده درباره سرپرست وزارت ورزش و جوانان به خبرگزاری ''مهر'' گفت: ''با توجه به سوابق و پرونده‌های امنیتی و اقتصادی مربوط به آقای صالحی امیری بهتر است آقای رئیس جمهور از مهلت قانونی باقیمانده استفاده کرده و با تجدید نظر در تصمیم قبلی خود، گزینه مناسب‌تری را برای وزارتخانه ورزش و جوانان معرفی کند.''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size