ایران توقف غنی سازی %20 اورانیوم را تکذیب کرد

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر توقف غنی سازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به نقل از یکی از مقامات ایران روز شنبه گزارش داد، ایران غنی سازی %20 اورانیوم را متوقف نکرده است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون قدرتمند، سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس ایران گفت:" فعالیت های هسته ای ایران به طور معمول درجریان است و غنی سازی %20 اورانیوم ادامه دارد".

برنامه غنی سازی اورنیوم توسط ایران اختلاف کلیدی قدرت های غربی با این کشور است. کشورهای غربی نسبت به برنامه غنی سازی اورانیوم ایران به دیده شک وتردید نگاه می کنند و مقامات تهران را به تلاش برای ساختن بمب اتمی متهم می کنند از سوی دیگر ایران همواره این اتهام را کرده است.

از نظر کارشناسان اتمی غرب مرحله غنی سازی اورانیوم با غلظت %20 درصد، از نظر فنی فاصله زیادی با مرحله ساخت بمب اتمی ندارد.

خبرگزاری پارلمان نیوز ایران، روز پنج شنبه گذشته نقل قولی از حسین نقوی، نماینده اصول گرا و سخنگوی کمیسیون امورخارجی مجلس را منتشر کرد که ایران موقتا غنی سازی %20 اورانیوم را به حالت تعلیق در آورده است.

این سایت از قول وی گزارش کرده بود:" الان هیچ تولیدی نداریم...چون در حال حاضر نیازی به تولید بیشتر اورانیوم %20 نیست".

اما نقوی روز جمعه به خبرگزاری فارس گفت که این نقل قول درست نبوده است.

این تحولات زمانی صورت می گیرد که قرار است ایران روزهای 8-7 نوامبر با کشورهای 1+5 در ژنو در مورد برنامه جنجالی هسته ایش به مذاکره بنشیند.

ایران در اوایل ماه جاری پیشنهاد جدیدی برای حل بحران هسته ای این کشور به نمایندگان کشورهای گروه 1+5 ارائه داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید