وزارت علوم ایران: دانشگاه احمدی نژاد مجوز ندارد

بر خلاف ادعای قبلی در این زمینه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابوالفضل حسنی مدیرکل گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران می گوید که دانشگاه ''ایرانیان'' که توسط محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران تاسیس شده، فاقد مجوز است.

آن گونه که اعلام شده است، محمود احمدی نژاد، مجوز این دانشگاه را در روزهای آخر ریاست جمهوری اش، از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرد.

اما اکنون مدیرکل گسترش آموزش عالی در مصلحبع با خبرگزاری ''ایرنا'' می گوید: ''شورای عالی انقلاب فرهنگی، تنها مجوز راه اندازی دانشگاه ایرانیان را در تهران صادر کرده و بنابراین باید اعضای هیات موسس این دانشگاه مانند هر موسسه غیردولتی و غیرانتفاعی دیگر، از نظر گزینش بررسی شوند.''

وی ادامه می دهد: ''براساس ضوابط موجود، پس از اینکه جواب گزینش داده شد دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم باید طی نامه ای، بلامانع بودن فعالیت این موسسه را به دفتر گسترش آموزش عالی اعلام کند و بعد از آن هم اساسنامه تهیه شده به دفتر گسترش آموزش عالی ارجاع داده می شود.''

به گفته ابوالفضل حسنی، درصورت تایید اساسنامه و دیگر شرایط موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، پرونده مربوطه برای تصویب به شورای عالی گسترش فرستاده خواهد شد.

وی تاکید کرده است که تاکنون هیچ یک از این مراحل برای دانشگاه بین المللی ایرانیان طی نشده و هیچ مدرکی دال بر گذراندن این مراحل به دفتر گسترش آموزش عالی ارسال نشده است.

حسنی اظهار داشته است: ''دانشگاه ایرانیان علاوه بر نداشتن اساسنامه مشخص، هیچ آدرس و نشانی از محل و ساختمان خود را نیز به دفتر گسترش اعلام نکرده است بنابراین یک موسسه غیرانتفاعی فاقد مجوز محسوب می شود.''

یکی از حاشیه هایی که بر سر دانشگاه احمدی نژاد ایجاد شد، برداشت ۱۶ میلیارد تومان از حساب ریاست جمهوری توسط احمدی نژاد و معاون اجرایی اش حمید بقایی بود. پس از انتشار خبر این اقدام، بقایی گفت که این مبلغ به عنوان قرض برای راه اندازی دانشگاه برداشت شده است. به دستور دیوان محاسبات اداری، احمدی نژاد و بقایی مجبور به بازگرداندن مبلغ شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید