جنگ بیلبوردی مخالفان دولت روحانی

بیلبوردهای شهرداری علیه مذاکره با آمریکا در تهران نصب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهرداری تهران اقدام به نصب بیلبوردهایی در مناطق مختلف این شهر علیه مذاکرات ایران و آمریکا کرده است.

این اقدام چند روز پس از گفت وگوهای تیم مذاکره کننده اتمی ایران با گروه ۱+۵ بر سر بحران اتمی این کشور صورت می گیرد، که در حاشیه آن، گفت و گوهای دوجانبه ای هم با هیئت آمریکایی انجام شد.

پیش از آن نیز هیئت ایرانی به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور برای حضور در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک رفته بود. در جریان این سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جلسه وزرای امور خارجه گروه ۱+۵ که در آن جان کری وزیر امور خارجه آمریکا هم حضور داشت، شرکت کرد. کری و ظریف در حاشیه این جلسه گفت و گوی کوتاه دوجانبه ای داشتند.

حسن روحانی در راه فرودگاه و در حین بازگشت به ایران هم تلفنی با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفتگو کرد.

این اقدام ها پس از ۳۴ سال قطع رابطه میان دو کشور ایران و آمریکا صورت می گیرد؛ مساله ای که احتمال از سر گیری روابط میان تهران و واشینگتن را زنده کرده است.

سایت ''آینده آنلاین'' گزارش داده است که از صبح سه شنبه ۲۲-۱۰-۲۰۱۳ شهروندان تهرانی با بیلبوردهای بزرگ و متعددی در پل ها و بزرگراه ها مواجه شدند که دیپلماتهای ایرانی و آمریکایی را پشت میز مذاکره نشان میدهد و در کنار فرد آمریکایی یک سگ هم نشان داده میشود.

بر پایه این گزارش، بررسی دقیق این طرح و ریش پروفسوری مذاکره کننده ایرانی هم می تواند بار معنایی خاصی داشته باشد.
شایان ذکر است که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، ریش پروفسوری دارد.

سایت ''آینده آنلاین'' نوشته است: ''اگرچه احتمالا هدف طراحان، همان گونه که در عنوان این بیلبوردها اشاره شده، زیر سوال بردن «صداقت آمریکایی ها» بوده، اما در فضایی که مذاکرات ایران و طرف های اروپایی و آمریکایی در جریان است و تیم دیپلماسی ایران مدتی بعد دوباره به این مذاکره می رود، برداشت کلی مخاطب عمومی...می تواند تضعیف تیم مذاکره کننده باشد.''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید