توافق هسته ای ایران و غرب به رونق روابط آنها منجر خواهد شد

در دیدار هیئت پارلمانی اروپا با لاریجانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت بازدید کننده پارلمان اروپا در تهران اعلام داشت:" توافق ایران با جهان بر سر برنامه هسته ایش به رونق بیش از پیش روابط این کشور با جهان میانجامد".

هیئت سه نفره پارلمانی اتحادیه اروپا که از فراکسیون های سوسیالیست و دموکرات این مجلس هستند، به رهبری " هانس سووبودا" دیروز برای دیداری وارد تهران شد.

وی گفت:" برای اتحادیه اروپا رسیدن به توافق با ایران از اهمیت زیادی برخوردار است".

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا وی این اظهارات را در حضور "آنا گومس" و "ورونیکا دی کیسر" و در ملاقات با علی لاریجانی رئیس مجلس ایران بیان داشت.

وی افزود:" دو طرف ایرانی و اتحادیه اروپا با رسیدن به توافقی روی برنامه هسته ای ایران، می توانند شرکاء قابل اعتمادی باشند. هر دو طرف می توانند از فضای پیش آمده استفاده کرده و به سوی راه حلی نهایی برای این معضل قدم بردارند".

این دیدار غیر رسمی پس از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری صورت می گیرد که خوشبینی محتاطانه ای را در جامعه بین المللی ایجاد کرده و انتظارات زیادی که دولت جدید ایران بطور جدی خواهان رسیدن به توافقنامه ای برای حل برنامه هسته ای این کشور است.

روحانی ماه اوت گذشته پست ریاست جمهوری را از محمود احمدی نژاد تحویل گرفت. وی قول داد که روی برنامه هسته ای این کشور شفاف عمل خواهد کرد و تردید های جامعه بین المللی در باره ابعاد نظامی و مخفی برنامه هسته ای را از بین خواهد برد. اتهامی که ایران همواره آنرا رد کرده است.

لاریجانی رئیس اصولگرای مجلس اسلامی ایران به طور محتاطانه از مذاکرات هسته ای این کشور با گروه 1+5 پشتیبانی کرد.

وی گفت:" این مذارکات می تواند به نتایج سازنده ای برسد اگر در چهار چوب منطق و عدل برگزار شده و از بهانه های پیشین دوری شود".
ایران به مذاکراتی که هفته پیش در ژنو برگزار شد خیلی خوشبین است و توقع دارد که تحریم های فلج کننده ای اقتصاد این کشور برداشته شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید