عراقچی: جزئیات مذاکرات اتمی نباید منتشر شود

بخاطر "بازیهای رسانه ای" و کارشکنی دشمنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران و رئیس هیات ایرانی در مذاکرات اتمی ژنو، روز دوشنبه 21 اکتبر در گفتگو با شبکه خبری العالم گفت: " امکان رسیدن به جمع بندی در مذاکرات ایران و 5+1 طی شش ماه تا یکسال" وجود دارد و تا قبل از آن زمان جزئیات مذاکرات نباید منتشر شود.

او که بنظر میرسید در پاسخ به مخالفان داخلی روند مذاکرات اتمی ایران سخن میگوید گفت که مذاکرات اتمی ایران با 5+1 دشمنان زیادی دارد که نمیخواهند این مذاکرات به نتیجه برسد.

عراقچی مشخص نکرد این دشمنان آیا فقط خارجی هستند و یا در داخل ایران هم این مذاکرات مخالفانی دارد. او در مصاحبه خود به یک رسانه اسرائیلی اشاره کرد که رسانه های داخلی ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است.

اشاره عراقچی به سایت دبکا اسرائیل است که چند روز پیش از این ادعا کرده بود جزئیات طرح پیشنهادی ایران به 5+1 را بدست آورده و یک طرح 7 ماده ای را در سایت خود منتشر کرد. به دنبال آن سایتهای داخلی ایران که منتقد سیاستهای دولت روحانی هستند این خبر را بازپخش داده و از دولت خواستند تا به مردم ایران اعتماد کرده و جزئیات مذاکرات ژنو را منتشر نماید.

عراقچی در پاسخ به این انتقاد رسانه های داخلی گفت: "تا کنون جزئیات هیچیک از مذاکرات قبلی منتشر نشده است." او گفت که هیات ایرانی "ذوق زده و خوشبین " نیست و به دنبال مذاکرات جدی با طرف غربی است.

او در انتقاد از هیات قبلی ایران در مذاکرات اتمی گفت که در گذشته دو طرف در "مقابل یکدیگر" قرار داشتند. اما اکنون رویکرد ایران تغییر کرده و انتشار بیانیه مشترک نشانه این تغییر رویکرد است.

عراقچی نتوانست به این پرسش که تحریمها در چه زمانی لغو میشود پاسخ دقیقی بدهد و فقط گفت تا مرحله آخر باید همه تحریمها برداشته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید