تیراندازی هوایی برای متفرق کردن تظاهرات اعتراضی در بندرعباس

اعتراض ها در مخالفت با الحاق بخشی از استان هرمزگان به استان فارس صورت می گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی عصر جمعه ۱۸-۱۰-۲۰۱۳ جمهوری اسلامی ایران برای متفرق کردن تظاهرات معترضان در شهر بندرعباس اقدام به شلیک تیر هوایی کردند.

به گزارش سایت ''کمپین صلح فعالان در تبعید'' دوازدهمین روز اعتراض مردم بندر عباس نسبت به الحاق بخشی از استان هرمزگان به استان فارس، با واکنش پلیس و تیراندازی هوایی همراه شد.

به گفته منابع محلی، درگیری های عصر جمعه در صحن ''امامزاده سید مظفر'' شهر بندرعباس صورت گرفت.

بنا بر این گزارش، یورش به مردم معترض تنها ساعتی پس از اولتیماتوم غلامعلی نعیم‌آبادی٬ نماینده آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس در خصوص پایان تجمعات اعتراضی ، روی داد.

نعیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه گفته بود: ''در صورت تداوم این تجمعات٬ دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند و دیگر نباید به این راهپیمایی‌ها ادامه داد.''

پیش از آن نیز کیانوش جهانبخش یکی از اعضای شورای شهر بندر عباس در میان مردم حاضر شده بود و جهت پراکنده کردن مردم تلاش کرده بود.

حمله پلیس برای پراکنده کردن معترضان که با شلیک های هوایی همراه بود به طوریکه حتی گروهی از مردم که داخل آرامگاه ''امامزاده سید مظفر'' اجتماع کرده بودند به دلیل درگیری برای مدتی اجازه خروج نیافتند.

پیشتر نیز مردم معترض بندعباس با تجمع مقابل صدا و سیما، با سر دادن شعارهایی نظیر ''صدا باش، سیما باش، بیدار باش'' خواهان پوشش اخبار اعتراضات شده بودند.

از زمان اعلام رسمی مصوبه جداسازی مناطقی از شهرستان ''پارسیان'' استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس٬ معترضان استان هرمزگان با برگزاری تجمعاتی مخالفت خود با این مصوبه را اعلام کرده‌اند.

شایان ذکر است که استان ''فارس'' هیچ راهی به دریای جنوب ایران ندارد و به نظر می رسد حکومت با الحاق شهرستان ''پارسیان'' که پیش از این ''گاوبندی'' نام داشت، قصد دارد منفذی برای استان ''فارس'' به دریا باز کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید